Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 19d. 13:43

Atskleista daugiau nei vieną mln. litų mokesčių pasisavinusi grupuotė

Pinigai
FNTT nuotr. / Pinigai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame 15 asmenų grupuotė įtariama sukčiaudama pagrobusi daugiau nei 1 milijoną litų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

Pirminiais duomenimis, Vilniaus miesto ir rajono gyventojų suburta grupuotė per 2007–2008 metų laikotarpį nuslėpė apie 3 milijonus litų pajamų, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Pradėto ikiteisminio tyrimo metu buvo sulaikyti 8 vilniečiai. Dviem iš jų teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 1 mėnesiui. Sukčių grupuotės išaiškinimo metu FNTT pareigūnai atliko 30 kratų.

Pirminiais ikiteisminio tyrimo duomenimis, A. M. ir T. J. valdė dvi įmones, kurios realios ūkinės komercinės veiklos nevykdė. Šių įmonių vardu būdavo klastojami ir vėliau į realią veiklą vykdančių bendrovių apskaitą įtraukiami buhalterinės apskaitos dokumentai. Niekur nedirbantys ir aukštojo mokslo siekiantys vyrai su neteisėtos veiklos užsakovais susitikdavo Šnipiškėse įkurtame neoficialiame biure. Susitikimų metu T. J. ir A. M. būdavo perduodami duomenys, reikalingi įrašyti į klastojamus dokumentus. Dažniausiai buhalterinės apskaitos dokumentai būdavo klastojami pagal vadinamojo „užsakovo“ poreikį. Neretai šiuose dokumentuose buvo fiksuojami atlikti statybos darbai, įvairi prekyba. Vėliau padirbti dokumentai būdavo perduodami realią veiklą vykdančių įmonių atstovams. Atsiskaitymas pagal suklastotus buhalterinės apskaitos dokumentus vykdavo imituojant atsiskaitymą grynaisiais pinigais, išrašant suklastotus kasos pajamų orderius.

Išaiškintos 15 asmenų grupuotės veiklos pajamos, kaip įtariama, per kelis metus siekė apie 3 milijonus litų, o nesumokėtų mokesčių suma siekia daugiau nei 1 milijoną litų.

Be to, įtariama, kad anksčiau jau į teisėsaugos pareigūnų akiratį pakliuvusių mokesčių sukčiautojų grupuotė pogrindiniame biure klastojo ne tik buhalterinės apskaitos dokumentus. Atlikus kratas rasti ir paimti nusikalstamos veiklos įkalčiai: kompiuteriai, paruošti suklastoti įvairių dokumentų blankai su visais privalomais rekvizitais ir ženklais, t. y. vairuotojo pažymėjimo, mokslo baigimo atestatų, VRM pensininko pažymėjimų. Taip pat rasti padirbti kelių policijos, Izraelio atstovybės Rygoje antspaudai ir kiti įvairūs dokumentų klastojimui reikalingi daiktai.
Dėl šio fakto Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. (Sukčiavimas), 202 str. (Neteisėtas vertimasis ūkines, komercine, finansine ar profesine veikla), 300 str. (Dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas). Atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinė prokuratūra.
 

Temos: 1 Mokesčiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min