Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 17d. 11:26

Atskleista sutuoktinių, pasipelniusių iš motinystės pašalpos, apgaulė

Litai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Litai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba ir Kauno miesto apylinkės prokuratūra baigė dar vieną sukčiavimo motinystės pašalpomis ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai apgaule įgijus beveik 100 tūkstančių litų pareikšti trims vienos šeimos nariams.

Išaiškinta, kad 2007 m. lapkričio mėnesį jokios veiklos nevykdančios uždarosios akcinės bendrovės akcininkė 59-erių V.M. atleido save iš direktorės pareigų ir į šias pareigas paskyrė savo 27-erių metų marčią M.M.

Fiktyviai paskirtai kūdikio besilaukiančiai naujajai direktorei buvo nustatytas 12 300 litų atlyginimas per mėnesį. FNTT Kauno apygardos tyrėjai atskleidė, kad tęsiant nusikalstamą veiką ir siekiant gauti padidintą motinystės pašalpą, kitas bendrovės akcininkas, M.M. sutuoktinis 30-metis E.M., fiktyviai suteikė jokios veiklos nevykdančiai bendrovei 22 710 litų paskolą. Šie pinigai buvo vienintelis šaltinis, iš kurio buvo mokamas darbo užmokestis įdarbintai sutuoktinei M.M.

Nustatyta, kad, remiantis suklastotais darbo laiko apskaitos, darbo užmokesčio mokėjimo žiniaraščiais, per dvejus metus jokios veiklos nevykdančios bendrovės direktorei M.M. iš valstybės biudžeto buvo išmokėti 97 596 litai motinystės pašalpų.

Baudžiamąją bylą, sudarančią keturis tomus, perduota nagrinėti Kauno miesto apylinkės teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min