Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 11d. 11:43

Atskleistos šiurpaus nusikaltimo Norgėlų kaime detalės: vyras užkapojo mamą ir dukrą, o tada padegė namus

Gaisro vietoje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Kai alkoholiui priklausomybę turintis 36 metų Raseinių rajono, Norgėlų kaimo, gyventojas, vartojęs gydytojo paskirtus vaistus, turėjusius jam padėti spręsti šią problemą, juos, įtariama, ėmė vartoti kartu su alkoholiu, įvyko tragedija, kurios pasekmė – nužudyta sugyventinė ir jos motina bei sudegintas namas, kuriame jos gyveno.

Ikiteisminį tyrimą vykdžiusiems Šiaulių apskrities policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams nužudymu įtariamas vyras pripažino, kad jo tokį poelgį galėjo nulemti girtumas, nes būdamas blaivus jis niekada nesmurtaudavo.

O girtaujama tuose namuose buvo dažnai, smurtaujama – irgi. Dėl smurto prieš savo sugyventinę ir jos motiną vyras buvo teistas jau tris kartus. Paskutinį kartą - praėjusių metų birželį. Jam buvo skirta vienerių metų ir 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, tačiau nuosprendžio vykdymas atidėtas dvejiems metams ir paskirti įvairūs įpareigojimai, informuoja Šiaulių apskrities policija.

Alkoholį mėgo ir čia gyvenančios abi minėtos moterys bei motinos sugyventinis. Pastarasis praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje dėl sveikatos problemų buvo ligoninėje. Ir čia būdamas sužinojo, kad nebeturi, kur grįžti, nes jam priklausantis gyvenamasis namas sudegęs, o sugyventinė su savo dukra nužudytos.

Gaisrą 2020 m. rugpjūčio 30-osios vakare Raseinių rajone esančiame Norgėlų kaime pastebėjo nuo Ariogalos pusės į Raseinius grįžtantys Raseinių rajono policijos komisariato patruliai.

Raudonuojantis dangus ir kylantis dūmų debesis iš karto sukėlė įtarimą apie gaisrą ir pareigūnai pasuko į galimos nelaimės pusę. Išvydę atvira liepsna degantį namą, jie apie tai pranešė budėtojui ir netrukus į įvykio vietą atskubėjo ugniagesiai bei medikai. Užgesinus gaisrą, po anglių krūva buvo rasti dviejų moterų kūnai – 54 metų moters ir 28 metų jos dukros.

Iš pradžių buvo manyta, kad nelaimė įvyko dėl neatsargaus elgesio su ugnimi ar nuo cigaretės, tačiau, kai įvykio vietą apžiūrėję pareigūnai lauko virtuvėje rado kirvį, ant kurio penties buvo matyti kraujo dėmės ir prilipę plaukai, kilo įtarimas, kad padarytas sunkus nusikaltimas ir ugnimi bandyta sunaikinti jo pėdsakus.

Kadangi buvo žinoma, kad iš dviejų name gyvenusių vyrų vienas gulėjo ligoninėje, kilo klausimas, kur yra antras vyras - dukros sugyventinis.

O dukros sugyventinis tuo metu lindėjo krūmuose ir stebėjo situaciją. Jis visą parą slapstėsi pakrūmiais, o kitą naktį pėsčiomis patraukė link Raseinių. Čia, miesto pakraštyje esančiame apleistame name, pernakvojo ir patraukė į miestą, kur policijos pareigūnų ir buvo sulaikytas.

Vyras savo kaltę dėl įvykdytų nusikalstamų veikų pripažino. Pasirodo dieną prieš ir tą pačią dieną, kai buvo nužudytos moterys ir sukeltas gaisras, namuose buvo girtaujama. Ir konfliktuojama. Ir kai sugyventinės motina vyrą pradėjo varyti iš namų, kaltinamasis, anot jo, stipriai susinervino, čiupo po ranka pasitaikiusį kirvį ir juo trenkė moteriai per galvą. Ši susmuko.

Tuo metu prabudo lovoje miegojusi jo sugyventinė ir, išvydusi tokį vaizdą, ėmė šaukti. Ji taip pat buvo nužudyta kirviu. Tada vyras, pagriebęs lauko virtuvėje buvusį indą su benzinu, per langą įmetė į trobą, įžiebė ugnį ir pasileido į laukus net neatsigręždamas.

Medicinos ekspertai konstatavo, kad moterys nuo patirtų smūgių į galvą mirė iš karto. Ir ugnimi paslėpti nusikaltimo kaltinamajam nepavyko. Ikiteisminį tyrimą dėl dviejų moterų nužudymo ir turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu Šiaulių apskrities policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su jį kuruojančia prokurore gruodį baigė ir perdavė teisminiam nagrinėjimui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min