2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Aukščiausiajam Teismui apskųstas Airijos piliečio išteisinimas terorizmo byloje

Lietuvos generalinė prokuratūra Aukščiausiajam Teismui apskundė išteisinamąjį nuosprendį Airijos piliečiui, kuris buvo kaltinamas rengimusi tiekti ginklus iš Lietuvos sukarintai grupuotei „Tikroji Airijos respublikonų armija“.
Michaelas Campbellas
Michaelas Campbellas / Aurimo Šrubėno nuotr.

Kasacinis skundas 41 metų Michaelo Campbello byloje pateiktas 2013 metų gruodžio 31 dieną, BNS ketvirtadienį pranešė prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė.

Lietuvos apeliacinis teismas spalio mėnesį išteisino ir teismo salėje paleido M.Campbellą, kuris pirmosios instancijos teismo buvo nuteistas12 metų laisvės atėmimo bausme.

Teismas pareiškė, kad Jungtinės Karalystės ir Lietuvos institucijos nepateikė duomenų, kurie paneigtų gynybos argumentus, jog kaltinamasis veikė išprovokuotas žvalgybos agentų.

Teismas taip pat nurodė, kad išsamiai bylą ištirti trukdė britų ir airių institucijos, kurios atsisakė apklausti kitus įtariamuosius byloje.

Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja iškart, nepaisant proceso Aukščiausiajame Teisme. M.Campbellas po teismo posėdžio sakė ketinąs kuo greičiau vykti į Airiją, kur gyvena jo šeima.

Prokuroras Gedgaudas Norkūnas po teismo posėdžio sakė nesutinkantis, esą airis buvo išprovokuotas daryti nusikalstamas veikas.

Airijos pilietis 2011 metais Vilniaus apygardos teismo nuteistas dėl kelių skirtingų nusikaltimų – paramos teroristinei grupei, neteisėto ginklų laikymo ir pasikėsinimo tiekti kontrabandą.

M.Campbellas Vilniuje suimtas 2008 metų sausį, kai įsigijo ginkluotę iš ginklų prekeiviu apsimetusio slapto agento.

Viename teismo posėdyje prokuroras yra citavęs įslaptintus liudytojus, kurie sakė, kad M.Campbellas domėjosi, kiek reikėtų sprogmenų susprogdinti vyriausybinį automobilį ir aiškino, kad ginklus ketina panaudoti prieš žmones.

„Tikroji Airijos respublikonų armija“ priešinasi britų valdymui Šiaurės Airijoje ir nepritaria pasiektiems taikos susitarimams. Europos Taryba šią grupuotę laiko teroristine organizacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min