Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukščiausiasis Teismas dviem brakonieriams patvirtino kaltinimus neteisėtu ir žiauriu retų gyvūnų naikinimu

Lūšis
„Scanpix“ nuotr. / Lūšis
Šaltinis: 15min
0
A A

Aukščiausiasis Teismas patvirtino kaltinimus nykstančių gyvūnų, tarp kurių buvo patekusi ir į Raudonąją knygą įrašyta lūšis, neteisėtai žiauriu naikinimu, pirmosios instancijos teismo nuteistiems dviem anykštėnams brakonieriams ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo paskirtas bausmes.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, vienam nuteistų brakonierių – E.J. buvo pavykę išsisukti nuo bausmės, nes apeliacinės instancijos teismas buvo nusprendęs jį išteisinti, tačiau Aukščiausiasis Teismas panaikino brakonieriaus bendrininką išteisinusią Panevėžio apygardos teismo nutartį, ir pripažino, kad prokurorų argumentai kasaciniame skunde dėl brakonieriaus bendrininko dalyvavimo padarant nusikalstamas veikas yra teisiškai pagrįsti ir įtikinami.

Didelį krašto visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimą sukėlusią nusikaltimų aplinkai ir dorovei baudžiamąją bylą nagrinėjo Kupiškio rajono apylinkės teismas.

Du anykštėnai už draudžiamu būdu – savadarbėmis kilpomis naikintus žvėris buvo pripažinti kaltais: 54 metų Vajėšių kaimo gyventojas A.J. nuteistas penkių mėnesių laisvės atėmimu, 49 metų Varkųjų kaimo gyventojas E.J. – vienerių metų šešių mėnesių laisvės atėmimu, bausmės vykdymas atidėtas dvejiem metams.

Už gamtai padarytą žalą nuteistiems brakonieriams buvo priteista solidariai sumokėti penkiolika tūkstančių 270 litų Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentui.

„Visuomenė ir mūsų valstybės įstatymai netoleruoja draudžiamu būdu ir neleistinomis priemonėmis žvėrių gaudymo, žiauraus elgesio su jais. Nykstančių retų laukinių gyvūnų, tarp jų ir į Raudonąją knygą įrašytų lūšių, likimas, taip pat ir beatodairiškas žvėrių naikinimas savanaudiškais tikslais jaudina mus visus, todėl nusikaltimų gamtai ir gyvūnijai tyrimą prokurorai vertina kaip vieną prioritetinių veiklos sričių“,- teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Ričardas Juozainis, dirbantis Anykščiuose.

Pernai kovo 7 d. rytą Anykščių rajono miške netoli Vajėšių kaimo E.J. kartu su bendrininku A.J. draudžiamu būdu ir neleistinomis priemonėmis – savadarbe kilpa neteisėtai sugavo draudžiamą medžioti, į Lietuos Respublikos Raudonąją knygą įrašytą lūšį, tuo padarydami gamtai penkiolikos tūkstančių 270 litų žalą.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ekspertų pažymoje rašoma, kad jų tirta lūšis – ketverių ar penkerių metų amžiaus patinas, pasismaugęs kilpoje, žuvo kankindamasis ir patirdamas skausmą.

Aukščiausiasis teismas paliko galioti be pakeitimų pirmosios instancijos – Kupiškio rajono apylinkės teismo nuosprendį,  kuriuo buvo nustatyta, kad pakliuvusi į nelaisvę lūšis buvo smaugiama kaklą užveržusios kilpos, žvėris buvo kankinamas ir patyrė didelį skausmą – buvo žiauriai pasielgta su žvėrimi, dėl ko jis ir žuvo.

Brakonierių namuose rasti įkalčiai patvirtino jų neteisėtą ir žiaurų užsiėmimą – pareigūnai rado ir kartu su byla teismui buvo pateikę 42 savadarbes kilpas, metalinį trosą, suvyniotą į ritę, šešis vienetus metalinių trosų ir kitus neteisėto žvėrių naikinimo daiktinius įrodymus.

Pastaraisiais metais Panevėžio apygardos prokurorams nagrinėjant teismuose nusikaltimus aplinkai ir žmonių sveikatai valstybinį kaltinimą teko palaikyti 35 baudžiamosiose bylose.

Įstatymas tam, kas neteisėtai naikino, žalojo, gaudė ar kitaip įgijo, laikė, gabeno ar realizavo į Lietuos Respublikos Raudonąją knygą įrašytus ar pagal tarp tautinius susitarimus saugomus laukinius gyvūnus ir padarė didelės žalos gyvūnijai, numato laisvės atėmimo bausmę iki ketverių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min