Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 17d. 12:47

Aukščiausiasis Teismas: į Lietuvą ketvirtį milijono vežęs baltarusis už klastą mokės 72,5 tūkst. eurų

Bylos įkalčiai: pinigų kontrabandą prabangiu automobiliu į Lietuvą baltarusis vežė keliaudamas su šeima
MKT nuotr. / Bylos įkalčiai: pinigų kontrabandą prabangiu automobiliu į Lietuvą baltarusis vežė keliaudamas su šeima

Lietuvos teismuose – permainingas ginčas dėl Baltarusijos piliečio kontrabanda gabentų 250 tūkst. eurų likimo. Vieni teisėjai buvo nutarę nekonfiskuoti nieko, kiti - viską, kol galiausiai galutinį ir neskundžiamą verdiktą paskelbė Aukščiausiasis Teismas.

Lietuvos teismai sprendė, ar proporcinga konfiskuoti 250 tūkst. eurų, kuriuos vyras nedeklaravęs įsivežė į Lietuvą.

Už grynųjų pinigų kontrabandą nuteistam Dmitrijui Š. buvo paskirta 7,5 tūkst. eurų bauda. Pirmosios instancijos teismas 2018 metų liepą iš vyro taip pat konfiskavo visus neteisėtai gabentus pinigus, įvertinęs, jog jie buvo kontrabandos objektas.

Muitinės departamento nuotr./Pinigų kontrabanda
Muitinės departamento nuotr./Pinigų kontrabanda

Tačiau bylą apeliacine tvarka nagrinėjęs teismas atkreipė dėmesį, jog nesama duomenų, kad vyras pinigus būtų įgijęs neteisėtai ar būtų planavęs panaudoti juos neteisėtais tikslais.

Bylos duomenimis, vyro gabenti pinigai buvo skirti Lietuvoje veikiančiai įmonei, su kuria jis turėjo bendrų verslo reikalų ir iš kurios ketino įsigyti valtį asmeniniam naudojimui.

Todėl apeliacinės instancijos teismas nusprendė, jog šių lėšų konfiskavimas yra neproporcingas ir įpareigojo 250 tūkst. eurų vyrui grąžinti.

Tašką byloje vasario 28 dieną padėjo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), kuris nusprendė konfiskuoti dalį sumos – 65 tūkst. eurų.

Pasak teismo, konfiskuoti visą pinigų sumą, įvertinus pinigų kilmę bei jų kontrabandos tikslą, būtų neproporcinga.

Tačiau LAT atsižvelgė į tai, kad nuteistasis pinigus slėpė: jie rasti sukrauti į paketus, apvynioti celofanu ir aprišti gumele bei slepiami po automobilio trečios eilės nuleistomis sėdynėmis, kur jų nesimatė, o tai rodo, kad nuteistasis pinigų kontrabandai ruošėsi.

„Toks dalies turto konfiskavimas iš D. Š. šiuo konkrečiu atveju yra teisinga ir proporcinga priemonė, padėsianti įgyvendinti bausmės paskirtį“, – nutartyje teigia Aukščiausiasis Teismas, kurio kolegiją šioje byloje sudarė teisėjai Alvydas Pikelis (pirmininkas), Gabrielė Juodkaitė-Granskienė (pranešėja) ir Artūras Ridikas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

RESTA 2019

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min