Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukščiausiasis Teismas kelių ereliui iš Kupiškio apkarpė sparnus - jis pasiųstas už grotų

Aukščiausiasis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Aukščiausiasis Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išplėstinė teisėjų kolegija paskelbė verdiktą netekusiam teisių vairuoti automobilį ir pasiųstam atlikti laisvės atėmimo bausmę už draudimo ignoravimą, tačiau su tokiais teismų sprendimais nenorėjusiam sutikti Kupiškio gyventojui R.S.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, neblaivus vairuotojas, pažeidęs kelių saugaus eismo taisykles ir sunkiai sužalojęs partrenktą moterį, beveik per ketverius metus buvo nubaustas atidėtina vykdyti laisvės atėmimo bausme ir trejiems metams buvo netekęs teisės vairuoti, tačiau pažeidė teismo paskirtą draudimą ir sulaukė naujo prokurorų kaltinimo dėl įvykdyto baudžiamojo nusižengimo – baudžiamojo poveikio priemonės nevykdymo.

Rokiškio rajono apylinkės teismas, nagrinėjęs kaimynų kupiškėnų prokurorų perduotą baudžiamąją bylą ir pripažinęs R.S. kaltu, nubaudė 25 parų areštu, šią bausmę subendrino su 2008 metų nuosprendžiu paskirta laisvės atėmimo bausme ir  paskelbė galutinę – dvejų metų 5 mėnesių 15 dienų laisvės atėmimo bausmę.

Pirmosios instancijos teismo paskirtos laisvės atėmimo bausmės nepanaikino ir apeliacine tvarka bylą nagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas.

Prieš kelerius metus vasarą neblaivaus vairuotojo partrenkta ir sužalota moteris, žinodama, kad eismo įvykio kaltininkas nubaustas ir neteko teisės vairuoti, stebėdavosi pamačiusi jį už automobilių „Renault Laguna“, „Audi A8“ ir „VW Golf“ vairo prie Kupiškio marių, centre prie bažnyčios, prie gelbėjimosi stoties ir kitose rajono centro vietose. Tuo piktindavosi ir kiti krašto gyventojai, kurie apie tai pranešė pareigūnams. 

Aukščiausiasis teismas, atmetęs nuteistojo kasacinį skundą, konstatavo, kad byloje esantys įrodymai neginčijamai patvirtina draudimo vairuoti transporto priemones pažeidimo faktą, už kurį pagal įstatymus subendrinta laisvės atėmimo bausmė paskirta tinkamai.

Panevėžio apygardos prokuratūros Apeliacinio skyriaus vyriausioji prokurorė Jolanta Činčikienė teigia, kad ne taip dažnai tenka dalyvauti teisme apeliacine tvarka nagrinėjant bylas, kuriose nedrausmingai, tiesiog chuliganiškai besielgiantys vairuotojai, atėmus iš jų teises, taip ignoruotų teismo nurodymą ir toliau nepaisytų visuotinai priimtinų elgesio normų vairuodami automobilį be teisių.

Kaip ir šioje, taip ir visose kitose bylose, prokurorai nesitaiksto su apsvaigusiais nuo alkoholio, neatsakingai keliuose besielgiančiais, ignoruojančiais teismo draudimą vairuoti transporto priemones  asmenimis ir perduodami bylas teismui siekia juos nubausti. Pareigūnai tikisi, kad jų pastangos prisideda prie visuomenės intereso – gyventi saugiai ir nebijoti, kad už neatsakingų asmenų poelgius vairuojant neblaiviems teks sumokėti sveikata arba gyvybe.

„Teisinga ne tik nukentėjusiosios,  bet ir visos visuomenės atžvilgiu tai, kad šioje  kelerius metus per įvairių instancijų teismus keliaujančioje byloje, kurioje neblaivaus vairuotojo sunkiai sužalota moteris ir kiti liudytojai piktinosi ne kartą matę nubaustą pažeidėją vairuojant įvairius automobilius be teisių, todėl prokurorų reikalavimu nuteistajam  buvo panaikintas laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimas, jis pasiųstas atlikti bausmės – tokį sprendimą teisiškai pagrįstu pripažino visų instancijų teismai“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Apeliacinio skyriaus vyriausioji prokurorė Jolanta Činčikienė.

Įstatymas už vengimą atlikti teismo paskirtą su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę arba baudžiamojo poveikio priemonę numato baudą arba areštą; už kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimą apsvaigusiam nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojui, sužalojusiam žmogų, numato laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min