Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukščiausiasis teismas padėjo tašką byloje dėl citramono

Tabletės
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tabletės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos Aukščiausiasis teismas galutinai išsprendė ginčą dėl citramono vaisto pavadinimo naudojimo Lietuvoje. Teismas patenkino Latvijos bendrovės „SIA Stirolbiofarm Balticum“ ieškinį nusprendęs, kad „citramon“ – ne prekės ženklas, o bendrinis tam tikros sudėties vaisto pavadinimas. Pagal teismo sprendimą Lietuvos bendrovė „Sanitas“, nors ir yra prekės ženklo „Neocitramonas“ savininkė, išskirtinių teisių į citramono žymenį neturės.

„AAA Baltic Service Company“ išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad byla Lietuvos teismuose buvo nagrinėjama penkerius metus, nuo 2006-jų. „Galutinis ir neskundžiamas teismo sprendimas reiškia, kad visi vaistų gamintojai ir platintojai galės Lietuvoje pardavinėti vaistus, kurių pavadinime yra žodis „citramon“. Sprendimą lėmė tai, kad plačiai žinomas vaistas nuo skausmo yra gaminamas jau daugiau nei 60 metų, žinomas „citramon“ pavadinimu ir niekada neturėjo vieno konkretaus savininko“, – sakė ieškovams „SIA Stirolbiofarm Balticum“ byloje atstovavusios advokatų kontoros „AAA Baltic Service Company“ advokatė Giedrė Domkutė.

Vaistinis preparatas „citramon“ buvo sukurtas XX a. pradžioje pastebėjus, kad veikliųjų medžiagų paracetamolio ir aspirino junginys yra efektyvesnė priemonė malšinti skausmą, nei kiekviena iš šių medžiagų atskirai. Pagrindinės citramono sudedamosios dalys yra acetilsalicilo rūgštis, paracetamolis ir kofeinas. Labai greitai šis veikliųjų medžiagų derinys, skirtas silpno ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti, daugelyje buvusių TSRS respublikų tapo populiariu vaistu.

2006 m. „Baltijos tyrimų“ sociologų ir 2008 m. bendrovės „RAIT“ atliktos Lietuvos gyventojų apklausos parodė, kad 93–97 proc. gyventojų nuomone, žodžiu „citramon“ yra vadinamas vaistas nuo skausmo arba vaistas nuo galvos skausmo. Dauguma jį žinojo ilgiau nei 15 metų.

Nagrinėdami šią bylą žemesnės instancijos teismai buvo paskelbę, kad devyni iš dešimties vartotojų, įsigydami medicininės prekės paskirties produktą pavadinimu „citramon“, negalės be supainiojimo ir suklydimo rizikos suvokti ir neabejotinai įsitikinti, kurio gamintojo prekę jie įsigyja, nes žymenį „citramon“ sies su prekės charakteristika, o ne su jos komercine kilme.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min