Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 6d. 12:44

Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką kyšininkavusio Rokiškio PASPC direktorės pavaduotojo byloje

Akcijos akimirka
Tomo Tumalovičiaus nuotr. / Akcijos akimirka

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorės pavaduotojo Algirdo Griškos kasacinį skundą ir paliko galioti Panevėžio apygardos teismo nuosprendį.

A. Griškai, pripažintam kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo, teismas paskyrė 5 200 Lt baudą, 10 000 Lt vertės turto konfiskavimą ir trejiems metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje bei viešosiose įstaigose darbą, susijusį su vadovavimu ir disponavimu materialinėmis vertybėmis.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Baudžiamojoje byloje dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo vykdant viešuosius pirkimus ikiteisminį tyrimą atlikę STT Panevėžio valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad viešųjų pirkimų konkursas dėl Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui priklausančių Juodupės ambulatorijos patalpų remonto buvo fiktyvus, kad Rokiškio PASPC direktorės pavaduotojas A. Griška, kuris buvo ir viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, provokavo vienos bendrovės vadovą duoti 10 tūkst. litų kyšį.

A. Griška bendrovės direktoriui leido suprasti, kad kitaip jo vadovaujama bendrovė nelaimės viešųjų pirkimų konkurso. Vėliau, suklastojus dokumentus, bendrovė buvo pripažinta viešojo pirkimo dėl Juodupės ambulatorijos patalpų remonto darbų laimėtoja. Bendrovei gavus pinigus už remontą, A. Griškai buvo perduotas jo reikalautas kyšis.

Bendrovės vadovas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą remiantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 straipsnio 5 dalimi (anksčiau – 227 str. 4 d.), numatančia, kad asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama ar provokuojama duoti kyšį ir jis, pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min