Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukščiausiasis Teismas patenkino AB „Lietuvos geležinkeliai“ skundą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos Aukščiausiasis Teismas 2010 m. gruodžio 10 d. nutartimi, tenkindamas AB „Lietuvos geležinkeliai“ kasacinį skundą, paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas AB „Orlen Lietuva“ pareikštas ieškinys dėl nuostolių, susijusių su krovinio gabenimu, atlyginimo. Pagal minėtą teismo nutartį, AB „Orlen Lietuva“ privalės grąžinti AB „Lietuvos geležinkeliai“ visas gautas sumas bei padengti bylinėjimosi išlaidas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šiuo sprendimu įnešė daugiau stabilumo ir apibrėžtumo į teisinius krovinių gabenimo procese dalyvaujančių šalių santykius bei padėjo tašką diskusijose dėl Tarptautinio krovinių vežimo geležinkeliais susitarimo (SMGS) pripažinimo tarptautine sutartimi.

Teismas pažymėjo, kad Lietuva, būdama Geležinkelių bendradarbiavimo organizacijos (OSŽD) nare, turi pareigą laikytis SMGS nuostatų, spręsdama klausimus, patenkančius į šio susitarimo reguliavimo sritį.

Atsižvelgiant į tai, konstatuotina, kad vežant krovinius SMGS nurodytų šalių geležinkeliais, pretenzijų ir ieškinių pareiškimui taikomos būtent šio susitarimo, o ne nacionalinių teisės aktų normos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min