Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 16d. 08:34

Aukščiausiasis Teismas patenkino AB „Lietuvos geležinkeliai“ skundą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Lietuvos Respublikos Aukščiausiasis Teismas 2010 m. gruodžio 10 d. nutartimi, tenkindamas AB „Lietuvos geležinkeliai“ kasacinį skundą, paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas AB „Orlen Lietuva“ pareikštas ieškinys dėl nuostolių, susijusių su krovinio gabenimu, atlyginimo. Pagal minėtą teismo nutartį, AB „Orlen Lietuva“ privalės grąžinti AB „Lietuvos geležinkeliai“ visas gautas sumas bei padengti bylinėjimosi išlaidas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šiuo sprendimu įnešė daugiau stabilumo ir apibrėžtumo į teisinius krovinių gabenimo procese dalyvaujančių šalių santykius bei padėjo tašką diskusijose dėl Tarptautinio krovinių vežimo geležinkeliais susitarimo (SMGS) pripažinimo tarptautine sutartimi.

Teismas pažymėjo, kad Lietuva, būdama Geležinkelių bendradarbiavimo organizacijos (OSŽD) nare, turi pareigą laikytis SMGS nuostatų, spręsdama klausimus, patenkančius į šio susitarimo reguliavimo sritį.

Atsižvelgiant į tai, konstatuotina, kad vežant krovinius SMGS nurodytų šalių geležinkeliais, pretenzijų ir ieškinių pareiškimui taikomos būtent šio susitarimo, o ne nacionalinių teisės aktų normos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:21
26:10
01:40

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min