15min be reklamos
2012 12 11, 13:57

Aukščiausiasis Teismas patvirtino, kad Darius Šaluga dėl korupcinio nusikaltimo nuteistas pagrįstai

LAT teisėjų kolegija kasacine tvarka išnagrinėjo buvusio Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir bendrųjų reikalų departamento direktoriaus Dariaus Šalugos baudžiamąją bylą.
Darius Šaluga
Darius Šaluga / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienio popietę paskelbė, kad paliko galioti buvusiam Vilniaus miesto savivaldybės administracijos departamento direktoriui Dariui Šalugai paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo jis nuteistas dėl tarpininkavimo kyšininkaujant.

Nuteistojo skundą išnagrinėjusi teisėjų kolegija atmetė D.Šalugos ir jo advokato argumentus, kad jis buvo nuteistas pažeidus Baudžiamojojo proceso kodekso reikalavimus, neištyrus įrodymų, neteisingai kvalifikavus nusikalstamą veiklą. Kolegija nutarė, kad ankstesni D.Šalugai nepalankūs teismų sprendimai buvo priimti nepadarius nei procesinių, nei teisės taikymo pažeidimų.

Šiandienė LAT nutartis galutinė ir neskundžiama.

Kaip skelbta anksčiau, 2011 m. gruodžio 16 dieną Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas D.Šalugai skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

D.Šaluga nuosprendį apskundė aukštesnės apygardos teismui, tačiau šis skundą atmetė. Vilniaus apygardos teismui atmetus skundą, nuosprendis D.Šalugai jau buvo įsiteisėjęs.

Teisėjai nurodė, kad D.Šaluga dvejus metus negalės ilgiau nei septynioms dienoms išvykti iš gyvenamosios vietos. Jis taip pat įpareigotas atlyginti verslininkui Mariui Benečiui padarytą 50 tūkst. litų žalą.

Vilniaus apygardos prokuroras Mindaugas Barkauskas už 100 tūkst. litų kyšio reikalavimą apeliacinės instancijos teisme buvo prašęs D.Šalugai skirti pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant trejiems metams.

Buvusį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir bendrųjų reikalų departamento direktorių D.Šalugą prokuratūra kaltino reikalavus 100 tūkst. litų iš verslininko M.Benečio.

Bylos duomenimis, 2007 metų žiemą ir pavasarį susitikęs, kalbėdamas telefonu su M.Benečiu D. Šaluga esą įtikinėjo verslininką, kad gali paveikti savivaldybės tarnautojus dėl jam reikiamo sprendimo. Bylos duomenimis, 2007 metų vasarį D. Šaluga sostinės savivaldybės pastate esą nurodė M.Benečiui, kad paveikė savivaldybės tarnautoją Astą Tiškevičienę ir kitus neįvardytus tarnautojus, savivaldybės tarybos narius, jog būtų priimtas verslininkui palankus sprendimas.

2007 metų vasarą A.Tiškevičienė išdavė M.Benečiui reikalingas sąlygas detaliajam planui rengti. Bylos duomenimis, dalis kyšio – 50 tūkst. litų – D.Šalugai perduota prieš tai, likusieji 50 tūkst. litų – po to.

2007 metų liepos 24 dieną D. Šaluga buvo sulaikytas STT pareigūnų. Jo automobilyje rasta 50 tūkst. litų. Pasak prokuroro, gavęs pinigus, D. Šaluga išvyko į kelionę užsienyje, kalbėjo apie automobilio pirkimą.

Pats kaltinamasis teigė, kad M.Benetis buvo pažadėjęs 100 tūkst. litų paaukoti Rusų sąjungai.

Ši baudžiamoji byla Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui perduota dar 2007 metų gruodžio 12 dieną. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kurios agentai sulaikė D.Šalugą, 2011 m. buvo išreiškę susirūpinimą, kad byla teisme nagrinėjama per ilgai. Po to reikalai teismuose sparčiai pajudėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min