Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 12d. 13:45 , Atnaujinta: 2016 sausio 12d. 14:58

Aukščiausiasis Teismas visiškai išteisino terorizmu kaltintą E.Kusaitę

Eglė Kusaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eglė Kusaitė

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė prokuratūros skundą ir paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį Eglei Kusaitei, kuri buvo kaltinama rengimusi įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje.

2013 metais Vilniaus apygardos teismas merginą nuteisė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausme, tačiau vėliau Lietuvos apeliacinis teismas ją išteisino, paskelbęs, kad žvalgybos pareigūnai provokavo E.Kusaitę nusikalsti.

Aukščiausiasis Teismas pritarė apeliacinės instancijos teismo motyvams, kad nebuvo rengimosi padaryti nusikalstamą požymių.

Valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Artūras Urbelis sako, kad ši byla teisininkams svarbi baudžiamosios teisės taikymu dėl rengimosi stadijos išaiškinimo, o pati byla be reikalo buvo politizuota.

„Prokuroras savo kasaciniame skunde iš esmės kėlė teorinius klausimus būtent rengimosi – ar padaryti ir nustatyti veiksmai atitinka būtent rengimosi stadiją, ar tai atitinka taip teorijoje vadinamą tyčios iškėlimą aikštėn – kalbos manymai, konkrečių veiksmų nėra. Manau, kad ši nutartis įdomi ir svarbi būtent vertinant rengimosi stadiją. Aišku, kažkiek bus ramiau ir Lietuvos Respublikos pareigūnams, kurie gaus tokią informaciją, kad asmuo ketina daryti nusikalstamą veiką, tuo tikslu perka bilietus, gauna vizas ir išvykta į Rusiją. jo nesustabdymo atžvilgiu, aš tikiuosi, kad persekiojimas pareigūnų nebus vykdymas“, – žurnalistams po posėdžio sakė A.Urbelis.

Jis sakė, kad dėl galutinio Aukščiausiojo Teismo verdikto prokuratūra „nei džiaugiasi, nei liūdi“, tiesiog stengiamasi preciziškai taikyti baudžiamąjį įstatymą, tam ir buvo surašytas šioje byloje kasacinis skundas.

Mergina per pokalbius internetu skelbė, kad ketina susisprogdinti ir gavo pinigų kelionei į Maskvą, tačiau teismas nustatė, kad jos veiksmai neperaugo į rengimąsi padaryti teroro aktą.

Apeliacinis teismas nustatė, kad E.Kusaitė interneto tinklalapiuose, asmeninių pokalbių metu, viešai skelbė, kad dėl asmeninių ir religinių įsitikinimų ketina susisprogdinti Rusijos teritorijoje, atsisiuntė knygas, internetu ir telefonu bendravo su čečėnų kilmės Rusijos piliečiais Magmadovais, gavo kelionei į Maskvą piniginę perlaidą.

Apeliacinis teismas taip pat pažymėjo, kad E.Kusaitės veiksmai buvo žinomi VSD pareigūnams, tačiau toleruoti – viza į Rusiją išduota tam, kad būtų sulaikyta kelionės metu ar nuvykus. Tokie pareigūnų veiksmai įvertinti kaip nusikalstamos veikos provokacija. E.Kusaitė buvo sulaikyta 2009 metų spalį Kauno autobusų stotyje, kai rengėsi vykti į Maskvą.

Pagal kaltinimus, iš ten ji ketino vykti į Čečėniją ir susisprogdinti prie karinio objekto.

E.Kusaitės rėmėjai visada kėlė klausimus dėl Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min