Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 30d. 12:29

„Aukštaitijos vandenų“ byla perduota teismui

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Specialiųjų tyrimų tarnyba

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamų veikų uždarajai akcinei bendrovei „Aukštaitijos vandenys“ įgyvendinant nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtros projektą, kuris finansuojamas daugiausia (80 proc.) Europos Sąjungos lėšomis.

Kaip rašoma STT pranešime, atlikdami ikiteisminį tyrimą STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad veikiant organizuotos grupės nariams bendrovėje „Aukštaitijos vandenys“ buvo imituojami nuotekų tinklų tiesimo darbai.

Susitarus su AB „Panevėžio statybos trestas“ filialo „Gerbusta“ vadovais buvo sukurtas planas, kaip neteisėtai gauti valstybės ir Europos Sąjungos (ES) lėšų. UAB „Aukštaitijos vandenys“, rengdama 1,8 mln. Lt darbų sąmatą, į ją įtraukė ir darbus, kurie jau buvo atlikti. Suklastojus dokumentus, seni nuotekų tinklai buvo įforminti kaip „Gerbustos“ naujai nutiesti. Taip atsirado galimybė gauti apmokėjimą už tariamai atliktus darbus.

Piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi ir sukčiaujant, klastojant darbų, neva atliktų Paviešečių kaime, aktus ir kitus dokumentus, apgaule galėjo būti pasisavinta per 120 tūkst. litų. Tačiau STT Panevėžio valdybai išaiškinus sumanytą aferą, Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra, administruojanti ES lėšas, dėl nustatyto pažeidimo sumažino bendrovei  „Aukštaitijos vandenys“ šiam projektui  skirtus pinigus 159 tūkst. 608 litų.

„Aukštaitijos vandenų“ generalinis direktorius R.L. įtariamas sukčiavimu ir piktnaudžiavimu, šios bendrovės meistras V.J.G., AB „Panevėžio statybos trestas“ filialo „Gerbusta“ vyr. inžinierius K.K. ir šios bendrovės statybos darbų vadovai M.J. bei J.Č. – sukčiavimu ir dokumentų suklastojimu, UAB „Aukštuminių statybų technologijos“ direktorius D.S. – sukčiavimu, UAB „Technik LT“ direktorius Z.V. – tarnybos pareigų neatlikimu.

Pirmadienį baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismui.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min