Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Automobilio pirkėjams sukčiavimo planą sukūrusiam „vadybininkui“ nepavyko išvengti baudžiamosios atsakomybės

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patenkino panevėžiečių prokurorų kasacinį skundą, kuriuo buvo siekiama panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį, išteisinusį automobilio pirkėjams iš Pakruojo rajono sukčiavimo planą sukūrusį „vadybininką“ – vienos verslo kolegijos studentą 23 J.R., praneša Panevėžio apygardos prokuratūra.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų teisiškai pagrįstam siekimui pripažinti sukčiauti sumaniusį vaikiną kaltu ketinus su bendrininkais apgaule užvaldyti svetimą turtą pritaręs Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti pirmosios instancijos paskirtą pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymas atidėtas tokiam pat laikui.

Nuteistajam taip pat paskirta atlikti 100 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose ir organizacijose.

Pernai žiemą Pakruojo rajone gyvenantis J.R., viename internetiniame tinklapyje perskaitęs skelbimą apie siūlomą pirkti „Mercedes Bendz E270“, sumanė savo ir bendrininkų – to paties rajono sutuoktinių poros J.A. ir  Ž.A. naudai sukurpti planą, kaip apgaulės būdu pigiai įgyti už daugiau kaip trisdešimt tūkstančių litų parduodamą automobilį, t.y. pirkimo ir pardavimo sutartyje įrašyti tik keturių tūkstančių litų sumą ir vėliau tik tiek sumokėti fiktyvią sutartį pasirašyti sutikusiam automobilio savininkui.

Tokį apgaulės planą sukūręs J.R. padėjo jį ir įgyvendinti – automobiliu nuvežė sutuoktinius į Kėdainius, kuriuose J.A. kartu su automobilio savininku pasirašė pirkimo sutartį, po to perregistravo „Mercedes Bendz E270“ savo vardu. Tačiau vėliau bendrininkai netikėtai peržengė nusikalstamos veikos organizatoriaus numatyto sukčiavimo plano ribas: kai J.A. atsisėdo už mersedeso vairo, jos sutuoktinis Ž.A., pagrasinęs pistoletu, privertė buvusį automobilio savininką ir jo bendrakeleivį išlipti ir užmiršti apie žadėtus sumokėti 30 tūkstančių.

Kėdainių rajono apylinkės teismas, pripažinęs J.R. ir jo bendrininkus kaltais, sukčiavimo plano sumanytojui paskyrė vienerių metų šešių mėnesių, J.A. pustrečių, Ž.A. – ketverių metų trejų mėnesių laisvės atėmimo bausmes.

Tačiau Panevėžio apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus kolegija, nagrinėjusi bylą apeliacine tvarka ir nenustačiusi, kad buvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, buvo J.R. nepagrįstai išteisinusi.

Su tokiu nuosprendžiu nesutiko Panevėžio apygardos prokuratūros Apeliacinio skyriaus prokurorai, dėl padarytų esminių baudžiamojo proceso įstatymų pažeidimų parašę kasacinį skundą  Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

„Sumaniusiam sukčiauti – su bendrininkais savo ir jų naudai apgaule užvaldyti svetimą turtą ir ketinusiam už padarytą nusikalstamą veiką pasinaudojant verslo kolegijoje įgytomis civilinės teisės žiniomis likti nenubaustam J.R nepavyko – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pritarė prokurorų teisiškai pagrįstam siekimui pripažinti jį kaltu. Galima pasidžiaugti ne tik tuo, kad aukščiausiosios instancijos teismas patenkino mūsų prašymą, bet ir tuo, kad suprato mūsų siekimą. Aukščiausiojo Teismo nutartis yra aktuali ir reikšminga teisinėje praktikoje, kai bandoma atriboti sukčiavimą nuo civilinių santykių, ypač kai nusikaltimą bandoma užmaskuoti tarsi ir oficialiai įteisinamu sandoriu“,- teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Apeliacinio skyriaus vyriausioji prokurorė Jolanta Činčikienė.

Temos Prokuratūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min