Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 16d. 10:06

Automobilių gamintojų atstovas nuslėpė pardavęs keliolika automobilių

Įkliuvusiai bendrovei teko ne tik sumokėti mokesčių skolą, bet ir delspinigių.
15 min nuotr. / Klaipėdos valstybinei mokesčių inspekcijai įkliuvo automobilių pardavėjas.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija išaiškino naujų automobilių prekyba užsiimančią Klaipėdos bendrovę, kuri bandė išvengti mokesčių, nedeklaruodama visų už parduotus automobilius gautų pajamų.

Tokiu būdu tariamai nuostolingai dirbanti įmonė per kelerius metus nuslėpė pardavusi keliolika naujų automobilių bei už juos gautą bemaž pusės milijono litų sumą. Įmonei teks sumokėti privalomus mokesčius, papildomai priskaičiuotus delspinigius bei baudas, o už galimai aplaidžią buhalterinę apskaitą atsakingiems asmenims gresia baudžiamoji atsakomybė.

„Užsienio automobilių gamintojams oficialiai Klaipėdos krašte atstovaujanti uostamiesčio bendrovė, mokesčių administratoriui susidomėjus jos veiklos rezultatais, iš pradžių teikė klaidinančią informaciją apie įmonės pardavimus. Nors dalis automobilių senokai turi kitus savininkus ir rieda šalies keliais, įmonės balanse jie figūravo kaip neparduoti. Pagal pateiktus dokumentus, nemenką avansą už geidžiamą pirkinį sumokėję klientai esą jo tebelaukia. Tikroji situacija paaiškėjo išanalizavus turimų šaltinių duomenis ir įmonės apskaitos duomenų neatitikimus“, - sakė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė.

Pasak Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorės, negalutiniais duomenimis, automobilių pardavėjai į apskaitą nebuvo įtraukę gautų pajamų už ne mažiau kaip 17 parduotų automobilių. Atitinkamai nuo šių pajamų nebuvo skaičiuojami pridėtinės vertės bei pelno mokesčiai. Pradėjus domėtis įmonės veikla, nustatyta, kad ji už dvejus metus papildomai turėjo deklaruoti per 450 tūkst. Lt PVM apmokestinamų pajamų bei triskart didesnę mokėtino pelno mokesčio sumą nei buvo sumokėta ankstesniais metais. Be prastų veiklos rezultatų, bendrovės veiklos skaidrumu suabejota ir dėl jos darbuotojų gaunamų žymiai mažesnių atlyginimų, nei jie mokami kitose panašia veikla užsiimančiose įmonėse.

Pajamų slėpimo atvejų, kitų pažeidimų, tarp jų mėginimų neteisėtai pasinaudoti PVM lengvatomis, taip pat grynųjų pinigų apskaitos taisyklių pažeidimų nustatyta ne tik naujų, bet ir naudotų automobilių prekybos srityje. Ypač naudotų automobilių prekybos sritis, mokesčių administratoriaus vertinimu, turi pakankamai aukštą riziką, susijusią su pajamų neapskaitymu, atlyginimų mokėjimu vokeliuose, nelegaliu darbu bei neregistruotos veiklos vykdymu. Mokesčių inspekcijos akiratyje yra ne tik įmonės, bet ir šia veikla užsiimantys gyventojai, galimai vykdantys neregistruotą veiklą arba nedeklaruojantys visų gautų pajamų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min