Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Automobilių nuoma bandęs prisidengti taksi bendrovės vadovas atsidūrė teisme

Taksi
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Taksi
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienos Vilniuje veikusios taksi bendrovės vadovas už tikrosios veiklos slėpimą prisidengiant automobilių su vairuotoju nuoma atsidūrė teisme ir turės sumokėti daugiau nei 10 tūkst. litų.

Vilniaus apskrities VMI, įtardama tikrosios veiklos slėpimą, vienoje sostinės transporto įmonėje atliko operatyvų patikrinimą. Oficialiai ši įmonė deklaravo automobilio nuomos su vairuotoju veiklą, tačiau Vilniaus apskrities VMI nustatė, kad pagal visus veiklos organizavimo ir vykdymo kriterijus šios vežėjų bendrovės veikla atitinka lengvojo automobilio taksi veiklą, o ją organizuojant nesilaikoma reikalavimų.

„Sodros“ duomenimis, šioje įmonėje dirbo tik 1 darbuotojas – įmonės vadovas, einąs ir buhalterio pareigas. Tačiau atlikus kontrolinius paslaugos pirkimus paaiškėjo, kad įmonėje nelegaliai dirba 3 vairuotojai.

Nustatę šiuos faktus, Vilniaus apskrities VMI darbuotojai apsilankė bendrovės biure ir dispečerinėje Naugarduko gatvėje. Ten inspektoriai rado bendrovės direktorių ir tris asmenis.

Pasirodžius Vilniaus apskrities VMI darbuotojams, jie suskubo pasišalinti su įmonės vadovo išplėštais užsakymų sąsiuvinio lapais. Vėliau vadovas šių asmenų vardų ir pavardžių sakė neprisimenąs, tačiau prisipažino sąsiuvinio lapus plėšęs iš streso.

Vilniaus apskrities VMI praneša, kad iš buhalterinės apskaitos duomenų matyti, kad ši įmonė iš keleivių pervežimo veiklos nuo 2011 m. gruodžio 1 d. iki 2012 m. rugpjūčio 31 d. gavo 7 tūkst. 602 litus pajamų, tačiau neturėjo savivaldybės leidimo keleivius vežti lengvaisiais automobiliais taksi.

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas nutarė, kad įmonės direktorius, prisidengdamas automobilių nuomos su vairuotoju paslauga, vykdė taksi veiklą, nesilaikydamas visų papildomų reikalavimų. Teismas už nelegalius darbuotojus ir veiklą neturint reikalingo leidimo skyrė 3 tūkst. litų baudą ir konfiskavo gautus 7 tūkst. 602 litus.

Keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi tvarką nustato susisiekimo ministro įsakymu patvirtintos Keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi taisyklės.

Jose numatyta, kad taksi paslaugas teikiančios įmonės ir taksi individualią veiklą vykdantys gyventojai tinkamai laikytųsi mokestinių prievolių ir apskaitytų visas gaunamas pajamas. Nuo gegužės mėnesio patvirtinta taksometrų registravimo VMI tvarka, o nuo lapkričio visiems taksi vairuotojams nustatyta prievolė klientams išduoti kvitus.

„Vilniaus apskrities VMI ir toliau didelį dėmesį skirs taksi bendrovėms ir tokia veikla besiverčiantiems asmenims. Džiugina taksi įmonės, kurios atsižvelgė į pasikeitusius reikalavimus ir sąžiningai vykdo veiklą bei moka mokesčius. Tačiau nesitaikstysime su tais rinkos dalyviais, kurie keleivius veža lengvaisiais automobiliais taksi, tačiau pridengia kita veikla, – perspėja Vilniaus apskrities VMI viršininkas Marius Žemgulis. Šiais metais Vilniaus apskrities VMI taksi ir keleivių vežimo veiklą vykdantiems verslininkams surašė 55 administracinius teisės pažeidimų protokolus, vykdoma 40 ikiteisminių tyrimų.

VMI primena, kad gyventojai apie negautą taksi kvitą bei kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje. Už kvito neišdavimą gresia bauda nuo 200 iki 500 litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min