Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 22, 12:39

Automobilių vagis ir turto prievartautojas nuo teisingumo nepasislėpė ir anapus Lamanšo

Išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros perduotą Tomo Svirupskio baudžiamąją bylą, Visagino rajono apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį. 30-metis kaunietis pripažintas kaltu kartu su dviem bendrininkais pavogęs du automobilius ir viena jų savininkų prievartavęs už automobilį susimokėti. T.Svirupskiui skirta dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė, kurią jis atliks pataisos namuose.
Teismas
Teismas / Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr.

Nusikaltimas buvo įvykdytas kone prieš penkerius metus. Du T. Svirupskiobendrininkai – Virgilijus Bogušas ir Deividas Putcas – buvo nuteisti dar2007-aisiais. Pirmajam buvo skirta trejų metų ir devynių mėnesių, antrajam – trejųmetų ir dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausmės. T. Svirupskį teisingumo rankapasiekė pavėlavusi, nes po nusikaltimo kaunietis slapstėsi užsienyje, teigiama i6platintame pranešime spaudai.

Vieną 2005 metų sausio naktį, iš anksto susitarę, veiksmus aptarę ir vaidmenimis pasiskirstę, visrakčiais, spynelių laužimo įrankiais „ginkluoti“ T. Svirupskis, V.Bogušis ir D. Putcas atvyko į vieną Visagino kiemą. Čia stovėjo iš anksto nusižiūrėtas nepigus, kone 100 tūkst. litų vertinamas automobilis „Audi S8“. T. Svirupskis dairėsi aplinkui, o jo bendrininkai įlindo vidun. Nors signalizaciją išjungti ir pavyko, tačiau variklį, panaudojus automobilių vagystėms skirtą specialų
prietaisą, užvesti – niekaip. Nutarė, jog teks grobį tempti, o tam teko ieškoti dar vieno automobilio. V. L. priklausantis „Audi 90“ pasidavė nesunkiai. Prie jo pririšę trosą prabangųjį vagys nutempė į kaimą Zarasų rajone. Ten vienoje sodyboje, ūkiniame pastate, abu automobilius ir paslėpė.

Taip trijulė įvykdė pusę savo plano. Dabar liko surasti „pirkėją“ – vogtojo automobilio savininką. Tai nebuvo sunku: prieš keletą savaičių vienoje interneto svetainėje buvo pasirodęs skelbimas apie parduodamą 2000 metų gamybos automobilį „Audi S8“. Automobilio vagys skelbime nurodytu telefonu paskambino Visagine gyvenančiam Belgijos piliečiui R. L. ir pasiūlė savo turtą išsipirkti. Stengdamiesi neįkliūti pareikalavo, kad užsienietis susirastų patikimą tarpininką – toliau per jį ves derybas dėl automobilio grąžinimo už solidų užmokestį. Per R. L. neatsargumą į vagių rankas buvo pakliuvę automobilyje palikti belgo daiktai ir dokumentai – vairuotojo pažymėjimas, tapatybės kortelė, „Audi S8“ registracijos liudijimas, banko kortelė. Užsienietis dėl automobilio vagystės ir pasiūlymų jį išpirkti kreipėsi į Visagino policiją.

Telefoninius pokalbius tarp nusikaltėlių ir jų aukos kontroliavę Utenos apskrities VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus ir Visagino policijos komisariato pareigūnai nusikaltimą atskleidė. V. Bogušas ir D. Putcas atsidūrė areštinėje, vėliau – tardymo izoliatoriuje. T. Svirupskiui pasisekė pasprukti iš Lietuvos. 2006 metų gegužę Generalinė prokuratūra išdavė T. Svirupskio Europos arešto orderį.

Baudžiamoji byla, kaltinant jį, buvo išskirta į atskirą. Tuo tarpu abu jo bendrininkai buvo teisiami ir sulaukė laisvės atėmimo bausmių. Pernai gruodį T.Svirupskis buvo sulaikytas Didžiojoje Britanijoje, o šiemet balandį – parskraidintas į Lietuvą. Jam teko apmokėti ir daugiau kaip puspenkto tūkstančio litų siekusias ekstradicijos išlaidas.

Pasak baudžiamąją bylą teismui perdavusio ir kaltinimą palaikusio Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Gedgaudo Norkūno, T. Svirupskio vaidmuo įvykdant nusikaltimą nebuvo antraeilis. Be to, nusikaltimą jis įvykdė veikdamas bendrininkų grupėje. Nusikalstamos veikos, dėl kurių T. Svirupskis pripažintas kaltu, priskirtinos sunkių ir apysunkių nusikalstamų veikų kategorijoms. Tačiau jis buvo pirmąkart teisiamas, be to, pripažino savo kaltę.

Visagino miesto apylinkės teismas T.Svirupskį pripažino kaltu pagal visus kaltinimo punktus ir skyrė jam pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min