Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 26d. 10:07

Avariją girtas sukėlęs „pusbrolis Aliukas“ nuo bausmės neišsisuko: koją pakišo praeities nuodėmės

Politikas ir Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas K.Valionis prisiuliavojo
„Kėdainių mugės“ archyvo nuotr. / Politikas ir Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas K.Valionis

Kėdainių rajono politikas ir žinomas dainininkas Kęstutis Valionis rimtai prisidirbo, kai su draugu ištuštinęs degtinės butelį sėdo prie vairo ir sukėlė avariją. Rimtos bausmės sulaukęs vyras bandė išsisukti ir prašė teismo atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, o jį užtarti ryžosi Kėdainių vicemeras Paulius Aukštikalnis. Tačiau teismas nusprendė, kad dėl praeities nuodėmių K.Valioniui atleisti negalima.

K.Valionis teismui pasakojo, kad 2020 metų gruodžio 14 dieną išgėręs su draugu nusprendė sėsti prie vairo.

Apsisukinėdamas jis nežymiai kliudė kitą automobilį, o tai pamatė kaimynai. Buvo iškviesta policija, o vairuotojui nustatytas 2,8 prom. girtumas.

Iš pradžių ši byla buvo užbaigta baudžiamuoju įsakymu – K.Valioniui skirta 1,9 tūkst. eurų bauda bei konfiskuotas automobilis.

Toks sprendimas jam nepatiko, todėl K.Valionis kreipėsi į teismą atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

„Mano mėnesinės pajamos 600 eurų“, – teismui atskleidė kadaise populiarios grupės „Pusbroliai Aliukai ir sesutė“ narys.

Laiduoti už vyrą pasiryžo Kėdainių vicemeras Paulius Aukštikalnis.

„Su Pauliumi draugai esame treti metai, jis daro man teigiamą įtaką, pasmerkė mano poelgį, – teismui tvirtino K.Valionis. – Jį gerbiu kaip žmogų, jis man pavyzdys, su juo daugiau bendrausiu telefonu, nes kitaip bendrauti esant tokiai dabartinei situacijai Lietuvoje šiuo metu yra sudėtinga. Aš pats esu savivaldybės tarybos narys, kaip ir P.Aukštikalnis, todėl daug bendraujame ne tik kaip draugai, bet ir kaip kolegos. Pažadu jo nepavesti.“

Tačiau teismas tokios malonės girtam vairuotojui nesuteikė, o koją jam pakišo praeities nuodėmės.

Aiškėja, kad K.Valionis į teisėsaugos akiratį patenka nebe pirmą kartą – prieš 2 metus jis buvo įtariamas smurtu. Tačiau tuomet tyrimas nutrauktas jam ir nukentėjusiajam susitaikius.

Be to, jis administracine tvarka už KET pažeidimus baustas 7 kartus: už greičio viršijimą, nesumokėjus rinkliavos už transporto priemonės stovėjimą, bei, kad vairavo transporto priemonę, kuri neapdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

„Esant tokioms aplinkybėms konstatuotina, jog kaltinamasis yra linkęs sistemingai pažeisti įstatymus, anksčiau jam skirtos administracinės nuobaudos buvo neefektyvios. Padarytų pažeidimų gausa rodo kaltinamojo polinkį nesilaikyti visuomenėje priimtų elgesio taisyklių ir įstatymo reikalavimų, daryti teisės pažeidimus. Teismas daro išvadą, kad kaltinamojo padaryta nusikalstama veika nebuvo atsitiktinio pobūdžio“, – rašoma teismo nuosprendyje.

Teismas K.Valioniui skyrė 1,6 tūkst. eurų baudą, konfiskavo automobilį bei atėmė teisę vairuoti 1 metams ir 3 mėnesiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min