Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Avariją sukėlęs Seimo narys A.Rimas: mergina klysta manydama, kad vairavau neblaivus (nuotraukos, video)

Avarijos vietoje
15min.lt skaitytojos Erikos nuotr. / Vairuotojų parodymai skiriasi: marijampolietė Erika teigia mašiną palikusi šalia kelio, o Seimo narys sako, jog transporto priemonė „truputį buvo iškišta“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lygioje vietoje į eismo nelaimę patekusiam garbaus amžiaus parlamentarui Algiui Rimui tenka aiškintis, kad prieš įvykį nesėdo prie vairo išgėręs.

15min.lt jau publikavo nuotraukas, kuriose užfiksuota, kad šeštadienio pavakarę, apie 16.50 val., Marijampolėje, P.Vaičaičio gatvėje, automobilis „Toyota Avensis“ rėžėsi į stovinčią „Honda Civic“. Nuo smūgio automobilis buvo pastumtas kelis metrus į priekį.

Pirmadienio pavakarę 15min.lt žurnalistai pagaliau prisiskambino „Toyota“ vairavusiam Seimo nariui A.Rimui.

70-metis politikas neslėpė padaręs avariją, tačiau kategoriškai neigė, kad vairavo apsvaigęs, nors „Honda“ savininkei tokių įtarimų įvykio vietoje kilo.

Marijampolietę kamuoja abejonės

Laiškelyje naujienų portalui 15min.lt „Honda Civic“ savininkė Erika piktinosi: „Nustūmė mano automobilį kokius 10 metrų į priekį, nors automobilis buvo su įjungtu rankiniu stabdžiu ir pavara. Tai koks turėjo būti greitis automobilio „Toyota Avensis“ ir kaip vairuotojas galėjo nepastebėti mano mašinos, kuri stovėjo net ne gatvės važiuojamojoje dalyje, o stovėjimo vietoje šalia jos?“Atvyko policijos pareigūnai ir net nepatikrino Seimo nario girtumo!“ – piktinosi vairuotoja Erika.

Nors parlamentaras įvykio vietoje iškart pripažino kaltę ir galiausiai buvo užpildyta eismo įvykio deklaracija, Eriką kamuoja abejonės, ar šis Seimo narys buvo blaivus.

„Atvyko policijos pareigūnai ir net nepatikrino minėto Seimo nario girtumo! Sakė, kadangi kaltę pripažįsta, tereikia užpildyti draudimo deklaraciją. Matau šiame įstatyme spragą. Vadinasi, padarome eismo įvykį, užpildome dokumentus, o tai kaip dėl girtumo – ką, galima neblaiviems važinėti ir išvengti atsakomybės?“ – stebėjosi vairuotoja Erika.

Policija šią avariją iš tiesų vertina kaip techninį eismo įvykį, nes dėl vairuotojų blaivumo pareigūnams jokių įtarimų nekilo.

Į nelaimės vietą atvykę patruliai bendravo su A.Rimu, tačiau nepastebėjo jokių požymių, kad „Toyota“ vairuotojas galėtų būti apsvaigęs.

A.Rimas: „Baikit juokus!“

lrs.lt nuotr./Algis Rimas
Seimo narys Algis Rimas

Per incidentą nesusižalojęs marijampolietis parlamentaras 15min.lt sakė, kad eismo įvykį sukėlė būdamas visiškai blaivus.

„Baikit juokus! Aš ne tik kad negėręs, bet ir nematęs kelias dienas geriančio žmogaus! O ir aš pats kelias dienas negėręs net alaus stiklinės. Tikrai aš sąžiningai sakau jums, kad apie tai negali būti jokios kalbos“, – bet kokius įtarimus skubėjo išsklaidyti A.Rimas.

Ar pačiam parlamentarui nebūtų ramiau, jei patruliai būtų patikrinę blaivumą? „Jie buvo priėję prie manęs ir, atvirai kalbant, tai padarė, tik prietaisų nenaudojo“, – matyt, apie pareigūnų pritaikytus liaudiškis metodus prasitarė vairuotojas. Jis dar pridūrė: „Juk jei kvapą turėsi – nieko nenuslėpsi!“Padariau posūkį ir slystelėjo vairas truputį. O pačiu paskutiniu momentu dar stabdžius spaudžiau, bet nuo pedalo nuslydo koja, ir viskas“, – apie įvykį pasakojo A.Rimas, neteisinantis savęs dėl avarijos.

Kokią politikas įvardytų avarijos priežastį? „Tai visas kompleksas. Ir ta mašina truputį buvo iškišta į gatvę, ir tokios aplinkybės, matyt, susiklostė. Greitis nedidelis buvo, ten nėra kur įsibėgėti. Ten, žinote, posūkis. Padariau posūkį ir slystelėjo vairas truputį. O pačiu paskutiniu momentu dar stabdžius spaudžiau, bet nuo pedalo nuslydo koja, ir viskas“, – 15min.lt pasakojo A.Rimas, neteisinantis savęs dėl įvykio.

Nuo sužalojimų politiką, kuris keliavo vienas, išgelbėjo prisegtas saugos diržas. A.Rimas yra žinomas kaip kovotojas su alkoholizmu, jis yra prieš girtavimą pasisakančios draugijos „Baltų ainiai“ narys.

Bėgant metams vairuoja vis atsainiau

Užpernai A.Rimas viešai aiškino, kad į rimtą eismo įvykį nėra pakliuvęs per visą gyvenimą. Politikas gyrėsi sovietmečiu netgi turėjęs pavyzdingo vairuotojo pažymėjimą, minėjo, jog vairuodamas yra padaręs tik keletą techninių avarijų.

Tačiau nuo 2008-ųjų rugpjūčio A.Rimui vairuoti ne itin sekasi – tada jis sukėlė avariją Trakuose.

„Įvažiuojant į Trakus šone yra didelė pieva, iš tos pievos į gatvę metėsi didelis šuva. Vengdamas susidūrimo su tuo šuniu, pasukau į šoną ir atsitrenkiau į kitą automobilį”, – yra pasakojęs Seimo narys A.Rimas.

Tąsyk jo vairuojama „Toyota” (senesnio modelio „Toyota Avensis“ – aut. past.) susidūrė su priešpriešiais važiuojančiu 27 metų vyro „Volkswagen Golf”. Mašinos nelėkė greitai, todėl apgadintos palyginti nesmarkiai.

Po to įvykio parlamentaras šių eilučių autoriui prisipažino, kad bijojo nekviesti policijos, nes nenorėjo būti apkaltintas atsakomybės vengimu. Tačiau atvykę policijos patruliai avarijos dalyviams pareiškė važiavę veltui, nes įforminti tokį įvykį – pačių jo dalyvių reikalas. „Vis dėlto policininkai, labai gražiai prašomi, sutiko”, – minėjo Seimo narys.

Jei dokumentus draudikams vairuotojai būtų pateikę patys, A.Rimas būtų išvengęs nuobaudos, o tuo atveju policija turėjo skirti avarijos kaltininkui 100 litų baudą.

Socialdemokratas A.Rimas pasižymėjo ir pernai žiemą, kai priešais parlamento rūmus Vilniuje, Gedimino prospekte, netoli „Maximos“ parduotuvės, eidamas apsipirkti, paliko savąją „Toyota Avensis“ ant šaligatvio. Tada politikas pyko vadinamas eismo chuliganu ir pažėrė įspūdingų pasiteisinimų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min