Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baigta Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne kilusio gaisro byla: kaltinimai pateikti suveikusią signalizaciją ignoravusiam buvusiam „Tytuvėnų piligrimų centro“ vadovui Pranui Jurkaičiui

Gaisras Tytuvėnuose
kelmiskiams.lt nuotr. / Gaisras Tytuvėnuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl praėjusiais metais Tytuvėnų Bernardinų vienuolyno palėpėje kilusio gaisro. Jo metu buvo sugadinti vienuolyno ir Tytuvėnų Švenčiausios Mergelės Marijos bažnyčios pastatai, sunaikinti bei sugadinti Tytuvėnų Bernardinų vienuolyno ekspozicijos patalpoje buvę 60 eksponatų.

Kaltinimai tarnybos pareigų neatlikimu ir dėl neatsargumo didelės kultūrinės reikšmės turinčių vertybių sunaikinimu ir sugadinimu, dėl kurių didelės žalos patyrė valstybė bei Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos parapija, pateikti buvusiam viešosios įstaigos „Tytuvėnų piligrimų centras“ vadovui Pranui Jurkaičiui.

Šiaulių apskrities VPK pareigūnai ir prokurorai išsamaus tyrimo metu nustatė, kad praėjusių metų sausio 25 – 26 d. naktį Tytuvėnų Bernardinų vienuolyno palėpėje kilusio gaisro priežastis buvo netinkamai eksploatuojamas pastato palėpėje įrengtas kieto kuro katilų dūmtraukis, kuriam įkaitus užsidegė medinės stogo konstrukcijos.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad gaisro išvakarėse buvo suveikusi priešgaisrinė signalizacija, tačiau buvęs „Tytuvėnų piligrimų centro“ vadovas netinkamai atliko savo pareigas ir pažeisdamas teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, nepatikrino kodėl suveikė priešgaisrinė signalizacija ir ją išjungė.

Pasak tyrimui vadovavusios Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorės Deimantės Banaitienės, tyrimo metu buvo tiriamos įvairios įvykio versijos, tarp kurių ir galima bažnytinių vertybių vagystė, tačiau gautos ekspertų išvados šią versiją visiškai paneigė.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad dėl kilusio gaisro Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos parapijai buvo padaryta daugiau nei 6,4 milijonų litų žala.

Šiaulių apygardos prokuratūra praneša, kad dėl gaisro padarytos žalos ir jos atstatymo darbams atlyginti Kultūros paveldo departamentas pareiškė 11,6 milijonų litų civilinį ieškinį.

Baudžiamąją bylą, kurią sudaro dešimt tomų tyrimo metu surinktų dokumentų, nagrinės Kelmės rajono apylinkės teismas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min