TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baigtame tyrime – vokelių mokėjimo faktai bendrovėje, gaminančioje baldus

Vilniaus 2-asis apylinkės teismas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Bylą nagrinės Vilniaus 2-asis apylinkės teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Alytaus apskrities skyrius u su Alytaus rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Vilniuje registruotos, o veiklą vykdžiusios Alytaus m. baldų gamybos bendrovės direktorius A.S. (gim. 1976 m.) įtariamas mokėjęs neoficialius atlyginimus darbuotojams ir teikęs melagingus duomenis apie bendrovės turto panaudojimą. Baudžiamojoje byloje užfiksuota, kad 15 bendrovės darbuotojų sumokėta 25 tūkst. 880 litų vokeliuose.

Kaip informuoja FNTT, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2007 m. balandžio mėn. – 2009 m. sausio mėn. laikotarpiu bendrovės direktorius A.S., priimdamas į darbą darbuotojus, darbo sutartis su jais sudarydavo ir „Sodrai“ apie darbuotojo priėmimą į darbą pranešdavo tik po 2–3 savaičių. Už darbuotojo dirbtą įmonėje laiką darbo užmokestis buvo mokamas iš bendrovės buhalterinėje apskaitoje neapskaitytų piniginių lėšų, šių ūkinių operacijų neįrašant bendrovės buhalterinėje apskaitoje.

Bendrovės darbuotojams prie oficialiai mokamo atlyginimo, kuris buvo pervedamas į darbuotojų banko sąskaitas, kiekvieną mėnesį papildomai dar buvo išmokama grynaisiais pinigais nuo 100 iki 800 litų darbo užmokesčio.

FNTT Alytaus apskrities skyriaus tyrėjai išaiškino, kad per dvejus metus 15 bendrovės darbuotojų buvo sumokėti 25 tūkst. 880 litų neoficialaus atlyginimo. Per tą laikotarpį bendrovė teikė melagingus duomenis apie turto panaudojimą Valstybinei mokesčių inspekcijai ir „Sodrai“ – apie mokėtinas įmokas. Apskaičiuota, kad bendrovė valstybės biudžetui nesumokėjo daugiau nei 22 tūkstančių litų mokesčių.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui. Bendrovės direktoriui už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia maksimali baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min