Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 12d. 08:49

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl galimos korupcijos Telšių rajono savivaldybėje

Saulius Urbonas
Nuotr. iš telsiai.lt / Saulius Urbonas

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl galimos korupcijos Telšių rajono savivaldybėje, rašoma spaudai išplatintame prokuratūros pranešime.

Šioje byloje prieš teismą stos kyšininkavimu ir papirkimu kaltinamas buvęs Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Be to, kaltinimai dėl kyšininkavimo pareikšti ir buvusiam jo pavaduotojui Kęstučiui Anglickui, Savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjai Laimai Simanauskienei, Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjui Gintautui Lukauskui, buvusiam tarybos nariui, privačios bendrovės vadovui Juozui Butkevičiui. Dar trys privačių bendrovių vadovai bus teisiami dėl galimo Savivaldybės tarnautojų papirkimo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnams atlikus ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad kyšininkavimu kaltinami Telšių rajono savivaldybės tarnautojai, būdami atsakingi už įvairias Savivaldybės vykdomų viešųjų pirkimų procedūras, priėmė kyšius iš pirkimuose dalyvaujančių minėtų įmonių vadovų už išskirtinių sąlygų sudarymą ir palankumą šioms įmonėms laimėti Savivaldybės organizuojamus pirkimus.

Kaltinamieji nepripažįsta padarę šiuos nusikaltimus. Baudžiamasis kodeksas už papirkimą (227 str. 1 d.) numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų, o už kyšininkavimą (225 str. 1 d.) – baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:05
02:14
01:11

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min