Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto gydymo embrioninėmis kamieninėmis ląstelėmis

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus aps. vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą ir ruošia perdavimui į teismą bylą, kurioje dėl sukčiavimo, įgyjant didelės vertės svetimą turtą, bei neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, pareikšti įtarimai juridiniam asmeniui UAB „Embriotechnologijų centras“ ir buvusiam šios UAB direktoriui E. B. (gim. 1957 m.).

Vyriausiojo policijos komisariato pranešime spaudai teigiama, kad nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai nustatė, kad UAB „Embriotechnologijų centro“ direktorius E.B., veikdamas bendrovės naudai ir interesais, jos vardu, nuo 2004 m. vasario mėn. iki 2007 m. kovo mėn., turėdamas tikslą apgaulės būdu įgyti didelės vertės svetimą turtą, apgaule žadėdamas nepagydomomis ligomis sergantiems pacientams išgijimą, tariamai taikant jiems embrioninių kamieninių ląstelių persodinimo gydymo metodą, nuslėpdamas nuo jų, kad jo faktiškai siūlomi ir sutartyse dėl medicininės pagalbos nurodyti gydymo metodai Lietuvos Respublikoje neaprobuoti, jų saugumas ir efektyvumas nėra įrodytas klinikiniais tyrimais, taikė pacientams tariamą gydymą, už kurį iš pacientų ir jų šeimų narių įgijo 463 048 litus.

Be to UAB „Embriotechnologijų centras“ neturėjo asmens sveikatos priežiūros licenzijos, o E.B. nuo 2006 m. vasario mėn. neturėjo medicinos praktikos licenzijos. Tokiu būdu buvo nustatytos 64 nusikalstamos veikos. Dėl sukčiavimo, kurio metu buvo įgytas didelės vertės turtas, numatyta laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų, o dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min