Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baigtas įrodymų tyrimas byloje dėl policijos pareigūnų klaidų reaguojant į planuojamus teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymus

Drąsiaus Kedžio Kaune suplanuotų žudynių byla.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Drąsiaus Kedžio Kaune suplanuotų žudynių byla.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto apylinkės teismas baigė įrodymų tyrimą byloje dėl galimo policijos pareigūnų pareigų neatlikimo reaguojant į planuojamus nužudymus 2009 metais Kaune. Penktadienį baigiamąją kalbą pradėjo sakyti prokuroras Arūnas Verenius.

„Kaip bebūtų gaila, teisiami pareigūnai, jie tiria nusikaltimus, bet dabar reikia vertinti jų klaidas. Byla sudėtinga ne dėl apimties, o dėl veiksmų vertinimo“, – kalbos pradžioje sakė prokuroras. Posėdyje prokuroras aptarė buvusiems ir esamiems pareigūnams pareikštus kaltinimus, liudytojų parodymus, byloje esančią medžiagą.

Ilgos apimties baigiamosios kalbos penktadienį prokuroras sakyti nebaigė. Tikėtina, kad bausmės buvusiems ir esamiems pareigūnams bus pasiūlytos kitame posėdyje, kuris turėtų vykti pirmadienį.

Esami ir buvę policijos pareigūnai teigia, kad jie nepadarė jokių nusikaltimų.

„Pilnus išsamius parodymus aš jau daviau. Nelabai ką aš turėčiau pridurti. Kaltinimai paremti neteisingais Mindaugo Žalimo parodymais. Kaltinimai niekaip nedera su logika ir sveiku protu“, – teismui ankstesniame posėdyje yra sakęs buvęs Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas.

Jis sakė, kad jis ir jo kolegos užjaučia Stankūnus, tačiau teisingumo vardan prašė prisiminti, kad policijos dėka nebuvo įvykdyta daugiau pasikėsinimų, nes, sužinoję pavardes asmenų, kurias skunduose vardijo Drąsius Kedys, policininkai ėmė juos saugoti.

„Objektyviai įrodyta, kad nė vienam iš mūsų V.Naruševičienės pavardė nebuvo žinoma – visai tai buvo prokuratūroje, Seime, televizijoje. Nė vienas prokuroras nepaskambino ir nepasakė, kad saugokit V.Naruševičienę. Būčiau žinojęs, būčiau prisiėmęs atsakomybę“, – kalbėjo V. Račkauskas.

Jis teigė, kad policijos taikytus veiksmus ieškant D.Kedžio galima naudoti mokant būsimus policijos pareigūnus kaip metodinę medžiagą, kaip vadovėlį, nes iki tol tokie veiksmai policijos istorijoje nebuvo atliekami.

Kaltinimai esamiems ir buvusiems pareigūnams pateikti dėl jų veiksmų reaguojant į planuojamus teisėjo Jono Furmanavičiaus ir V.Naruševičienės nužudymus 2009 metų rudenį.

Praėjus maždaug trejiems metams M.Žalimas pareiškė prieš žudynes apie planuojamus D.Kedžio veiksmus įspėjęs policijos vadovybę, tačiau pareigūnai esą nesiėmė jokių veiksmų, kad užkirstų joms kelią.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2011 metų lapkritį Kauno rajono apylinkės prokuratūroje ir tuoj pat perduotas Generalinei prokuratūrai.

Drąsius Kedys kaltino V.Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L.Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, pačios V.Naruševičienės mažametę dukrą. J.Furmanavičių ir Andrių Ūsą D.Kedys kaltino pedofilija. Visi teismai A.Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D.Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.

Pasak kaltinamojo Tomo Ulpio, liudininkai matė, kad žudynes Kaune vykdė du žmones, viena nenustatyto asmens byla yra išskirta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min