Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baigtas tyrimas dėl didelio kiekio dokumentų klastojimo

Antrankiai
E.Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius po atlikto ikiteisminio tyrimo Šiaulių miesto apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 30 m. šiaulietis K.S. kaltinamas didelio kiekio dokumentų įgijimu, laikymu gabenimu bei tikrų dokumentų klastojimu.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas prieš dvejus metus, kai Valstybinės sienos apsaugos pareigūnai nustatė ir sulaikė įtariamąjį bei pas jį rado didelį kiekį svetimų asmens dokumentų. Tolimesnį tyrimą perėmus Šiaulių apygardos ONKT skyriaus prokurorams buvo nustatyta, kad įtariamasis K.S. buvo įgijęs 87 tikrus fizinių asmenų dokumentus bei 20 lietuviškų dokumentų buvo suklastojęs, praneša Šiaulių apygardos prokuratūra.

Pas kaltinamąjį K.S. taip pat surasta tikrų užsienio valstybių (Latvijos, Ukrainos, Moldavijos Respublikų) pasų. Ikiteisminio tyrimo metu buvo kreiptasi į minėtas valstybes su teisinės pagalbos prašymais siekiant išsiaiškinti bei nustatyti nusikaltimo padarymo aplinkybes bei faktus, taip pat buvo paskirti trijų kompiuterių tyrimai kas iš dalies ir sąlygojo pakankamai netrumpą ikiteisminio tyrimo atlikimo laiką.

Viso tyrimo metu nustatyta, kad įtariamasis turėjo 87 svetimus dokumentus, paruoštus klastojimui. Pasak tyrimą atlikusio prokuroro, pasirinktas dokumentų klastojimo būdas buvo pakankami paprastas – buvo perklijuojamos pirminės dokumentų fotonuotraukos. Be to manoma, kad šie dokumentai keliaudavo į užsienio valstybes, kuriose būdavo parduodami suinteresuotiems asmenims.

Už šių sunkių nusikaltimų padarymą LR baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo iki šešerių metų bausmę. Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikys Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min