Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 29d. 15:13

Baigtas tyrimas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai

Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroras Artūras Karpalovas perdavė Panevėžio apygardos teismui nagrinėti baudžiamąją bylą dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną, kurioje kaltinimai pateikti dviems Latvijos Respublikos piliečiams.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, Latvijos piliečiai kaltinami tuo, kad iš savanaudiškų paskatų iš Latvijos neteisėtai gabeno per Lietuvos valstybės sieną reikiamų dokumentų ir vizų neturinčius tris Bangladešo Liaudies Respublikos gyventojus.

Po Valstybės sienos apsaugos tarnybos Šiaulių rinktinės pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo nustatyta, kad kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupėje, kartu su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Latvijoje gyvenančiu asmeniu, kuris pažadėjo jiems bendrą 600 JAV dolerių atlygį, gabeno tris užsieniečius. Tyrimo metu išsiaiškinta, kad galimai nelegaliai į Latvijos Respubliką patekę Bangladešo piliečiai per Lietuvos Respubliką tikėjosi patekti į kitas Europos Sąjungos valstybes.

Prokuroras pažymėjo, kad tai jau antroji analogiška byla, perduota teismui šiais metais. Tik tuo atveju du Latvijos piliečiai neteisėtai per Lietuvos valstybę gabeno penkis Irako piliečius. Šioje byloje teismas jau priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo Latvijos piliečiai pripažinti kaltais ir nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis nuo 5 mėnesių iki 1,6 metų.

Taip pat prokuroras pažymėjo, kad šį nusikaltimą organizavusio, tyrimo metu nenustatyto asmens atžvilgiu, ikiteisminis tyrimas yra atskirtas ir jis yra toliau tęsiamas.

Už iš savanaudiškų paskatų neteisėto žmonių gabenimo per Lietuvos valstybės sieną numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min