Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baikeris teismą ir aukos artimuosius tikino nesąs „bejausmis šaltakraujis žudikas“ (nuotraukos, video)

S.Nakutis
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / S.Nakutis atsiprašė aukos artimųjų, atgailavo dėl nelaimės pasekmių ir sakė esąs pasirengęs garbingai atlikti jam skirtą teisingą bausmę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje vilnietis baikeris Saulius Nakutis ir jo bičiulis įmonės direktoriumi prisistatantis Marius Kriūnas kaltinami tyčine advokato 51 metų Vladimiro Žukovskio žmogžudyste iš chuliganiškų paskatų sunkinančiomis aplinkybėmis.

Pirmadienį teismas baigė nagrinėti rezonansinę teisininko V.Žukovskio nužudymo bylą, išklausyti abiejų kaltinamųjų paskutiniai žodžiai.

26 metų M.Kriūnas, kuriam prokuroras yra pasiūlęs 13 metų kalėjimo, kalbėjo glaustai ir prašė jį visiškai išteisinti. Vyras gailėjosi, kad nenutraukė dviejų žmonių konflikto, ir tikino jaučiantis moralinę atsakomybę už tragišką atomazgą.

Tuo tarpu baikerio S.Nakučio kalboje netrūko emocijų ir dramatizmo. Jis dar sykį atsiprašė ir pareiškė užuojautą žuvusiojo našlei, artimiesiems bei visiems, kam V.Žukovskis buvo svarbus ir mylimas. „Nors kai kurie asmenys šio proceso metu piešia mane kaip beširdį šaltakraujį žudiką, aš dabar geriau nei bet kas kitas suprantu, kokia neįkainojama vertybė yra gyvybė“,  – tikino kaltinamasis. 

35 metų S.Nakutis neprašė būti išteisinamas ir sakė esąs pasirengęs garbingai atlikti skirtą pelnytą bausmę, tik nenorėtų būti baudžiamas už tai, ko iš tiesų nepadarė. Prokuratūra reikalauja baikeriui 15 metų nelaisvės, tačiau jis tikina atėmęs V.Žukovskiui gyvybę ne iš chuliganiškų paskatų, o gindamasis.

„Sunkesnė man yra bausmė, kurią paskyriau sau“, – minėjo S.Nakutis, kalbėdamas apie tai, kad atsidūręs kalėjime iš naujo įvertino gyvenimą ir gyvybę.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./M.Kriūnas teisme
Marius Kriūnas teisme

Baikeris teisme pasakojo, kad kitiems asmenims niekada nebūdavo lengva išprovokuoti jį muštis, netgi tuomet, kaip jis pats būdavo neblaivus. „Ir šiuo atveju nieko nebūtų atsitikę, jei ne paties Žukovskio nepagarba dalykams, kurie man yra šventi“, – įsitikinęs S.Nakutis.

Anksčiau 15min.lt rašė, kad teisme liudijęs policininkas įvykio vietoje iš S.Nakučio yra išgirdęs tokius jo varžovui adresuotus žodžius: „Jeigu dar kažką pasakysi prieš Lietuvą, aš išlipsiu ir dar dadėsiu!“

Teisme baikeris pasakojo ir apie tai, kad prie jo liemenės prisiūta Lietuvos trispalvė nėra šiaip medžiagos gabalėlis, o jo auklėjimo, patriotinių vertybių bei įsitikinimų ženklas.

„Paveiktas alkoholio galėjau reaguoti neadekvačiai“, – prisipažino S.Nakutis ir pakartojo, kad nesiekė V.Žukovskio nužudyti, bet tik nuo jo apsiginti. S.Nakutis pabrėžė ir tai, kad nuo pat pradžių pripažino kaltę, nekeitė parodymų, neišsisukinėjo ir laukia teisingos bausmės.

Baikeris, jo žodžiais tariant, be galo gailėdamasis, kad atėmė gyvybę, vis dėlto pabrėžė nenorintis, jog auka tapęs advokatas po mirties būtų vaizduojamas kaip šventasis, o „beširdis baikeris“ – šėtonas.

Nuosprendį S.Nakučiui ir M.Kriūnui teismas žada skelbti sausio 20 dieną.

Temos Nužudymas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min