Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2008 gruodžio 31d. 12:06

Balsuok už 2008–ųjų įvykius: Metų bylos

2008–aisiais visos Lietuvos dėmesį buvo pritraukusi ne viena garsi byla, atpildo sulaukė tiek Alma Bružaitė–Jonaitienė, tiek Saulius Paulikas. Į teisėsaugos akiratį pakliuvo tiek pastaruoju metu tik skandalais garsėjantis Gintaras Einikis, tiek milijonierius Vadimas Kastujevas ar atlikėją Berneen užpuolusi mergina.
„Scanpix“ nuotr./Gintaras Einikis su drauge
„Scanpix“ nuotr./Gintaras Einikis kėlė ranką prieš savo draugę.

Gintaras Einikis iš skandalų neišlipo ir 2008–aisiais. Spaudai peno G.Einikis vis duodavo iš naujo. Bene plačiausiai nuskambėjo istorija vasario mėnesį, kai buvęs krepšininkas iš savo draugės namų buvo iškraustytas su ašarinėmis dujomis iškvietus pastiprinimą. Plačiai rašyta ir apie muštynes, kurias Klaipėdos klube „Piteris“ sukėlė buvęs krepšininkas. Negana to, buvusiam krepšininkui iškelta administracinė byla dėl melagingų skambučių policijai.

Prieš teismą stojo modelių agentūros „Perspektyvus modelis“ darbuotojos. Joms pateikti kaltinimai vežus merginas į sekso vergiją arabų šeichams. Teismui pateiktoje medžiagoje kalba eina apie daugiau nei 50 lengvu uždarbiu susigundžiusių ir apgautų merginų.

„Scanpix“ nuotr./Alma Jonaitienė
„Scanpix“ nuotr./Alma Jonaitienė

Visą šalį prikaustė vaikžudės Almos Bružaitės – Jonaitienės teismas. Du savo vaikus nužudžiusiai moteriai teismas buvo negailestingas – jai paskirtas kalėjimas iki gyvos galvos. Ji tapo pirmąja moterimi nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje, nuteista kalėti iki mirties.

Visus metus plačiai žiniasklaidoje buvo atspindėta ir klaipėdietės Ingos Rinau kova dėl mažosios Luisos globos. Lietuvei ši kova buvo nesėkminga, nes tiek Lietuvos, tiek Vokietijos teismai pripažino, kad ji duterį išvežė neteisėtai. Šios istorijos kulminacija tapo, kai Michaeilis Rinau, nelaukdamas vaiko perdavimo procedūros, išvežė dukrą į Vokietiją. I.Rinau tuomet teigė, jog jos vaikas buvo pagrobtas.

„Scanpix“ nuotr./Saulius Paulikas
„Scanpix“ nuotr./Saulius Paulikas

Ne  ką mažesnį atgarsį sukėlė Aleksandrijoje tris vaikus užmušusio Sauliaus Pauliko byla. S.Paulikas buvo pripažintas kaltu ir nuteistas 10 metų kalėti. Tiesa, gruodžio mėnesį jis sulaukė teismo malonės – jam skirti devyni metai laisvės atėmimo. Be to, anksčiau teismas buvo skyręs kiekvienai žuvusio vaiko šeimai sumokėti po milijoną litų, o dabar skyrė po 300 tūkstančių litų neturtinės žalos.

Milijonai neapsaugos nuo teisėsaugos kirčio. Tuo galėjo įsitikinti turtuolis verslininkas, Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo prezidentas Vadimas Kastujevas. Maskvoje į kalėjimą pasodintas ne tik V.Kastujevas, bet ir pastarojo bičiulis ir verslo partneris Aleksandras Boidenka bei dar du rusai pareigūnai. Šį ketvertą užgriuvo įtariamai reikalavus iš „Inkredbank“ viceprezidento, ledo ritulio klubo „Spartak“ vadovo Piotro Čuvilino 1,5 milijono eurų. Netrukus sujudo ir teisėsaugininkai Lietuvoje. Vilniuje atlikti kratos V.Kastujevo valdomose įmonėse, sulaikyti kai kurie jų vadovai. Įtariama, kad verslininkai kontrabanda iš Rusijos ir Baltarusijos vežė į mūsų šalį aukso bei platinos turintį metalo laužą. Krovinį legalizavus tapo įmanoma pasisavinti apie milijoną litų mokesčių.

„Scanpix“ nuotr./Sigitas Geda
„Scanpix“ nuotr./Sigitas Geda

Dėl Sigito Gedos mirties gruodžio 22 dieną teismas nutraukė bylą, kurioje poetas buvo kaltinamas sužalojęs savo dukterį Uršulę. S.Gedai grėsė trejus metus praleisti kolonijoje, tačiau kūrėjas susitaikė su dukra ir prašė dėl silpnos sveikatos nesiųsti jo į nelaisvę. Prašymo išnagrinėti nespėta. Buitinis konfliktas, kurio metu S.Geda čiupo peilį ir kelis kartus dūrė savo dukteriai, buvo įvykęs dar 2007 metų sausį.

Vilniaus teisėsaugos pareigūnai baigė tirti ir teismui perdavė krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios Violetos Iljinych bylą, kurioje ji kaltinama žinomos televizijos atlikėjos ir laidų vedėjos Berneen sumušimu. Pasak prokurorų, vilnietei pareikšti įtariamai dėl rasinės nesantaikos kurstymo bei viešosios tvarkos pažeidimo. Abi šalys yra susipažinusios su bylos medžiaga.

Dėl inkasatorių užpuolimo ir 1,8 milijono litų pagrobimo prokurorai sostinės trečiajam apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl šio nusikaltimo pateikti garsiam bušido kovotojui Valentinui Golubovskiui ir kitam vilniečiui 38 metų A. M. 15min.lt primena, kad 2007 metų spalio 14-osios vakare Salininkuose prie „Maxima“ parduotuvės buvo užpulti bendrovės „Falck Security“ inkasatoriai. Įtariamieji šovė daugiau kaip penkis kartus į inkasatorius ir jų automobilį, išmušė durų stiklą ir, pagrasinę ginklu, pagrobė vairuotoją bei su iš prekybos objektų surinktais beveik 1,8 mln. litų paspruko į mišką. Beje, pinigai iki šiol nerasti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Rinkimai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu 15MAX

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

25:20
03:28
34:08

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min