Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 27d. 16:18

Baltarusijoje „grybavę“ panevėžiečiai bus teisiami už cigarečių kontrabandą

Ateinantį pirmadienį Vilniaus apygardos teismas pradeda nagrinėti baudžiamąją bylą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Šiomis nusikalstamomis veikomis kaltinami du jauni panevėžiečiai, teigiama išpaltintame pranešime spaudai.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, kurį kontroliavo Vilniaus apygardos prokurorai, nustatyta, kad pernai rugsėjo 14-osios rytą Panevėžio rajono gyventojai 21 metų A.S. ir 37 metų E. K., veikdami bendrininkų grupėje, Švenčionių rajone neteisėtai, eidami iš Lietuvos teritorijos į Baltarusijos teritoriją ir atgal, tris kartus perėjo valstybės sieną.
 
Į kaimyninę šalį bendrininkai vaikščiojo ne grybauti. Iš ten, išvengdami muitinės kontrolės, jiedu pėsčiomis gabeno privalomus pateikti muitinei daiktus – 5 tūkst. pakelių dviejų rūšių baltarusių gamybos cigarečių Sulaikytos kontrabandos vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, – per 39 tūkst. litų, t. y. daugiau nei 250 MGL.
 
Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai A. S. ir E. K. su įkalčiais sulaikė už 20 metrų nuo valstybės sienos. Dėl to jiems taip pat inkriminuotas neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis. Mūsų šalies teritorijoje fiziniams asmenims draudžiama gabenti ir laikyti tabako gaminius, nepaženklintus Lietuvos Respublikos finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiaisiais ženklais (banderolėmis), taip pat kontrabandinius tabako gaminius. Vienam asmeniui leidžiama laikyti ir gabenti ne daugiau kaip 20 pakelių cigarečių, į Lietuvą įvežtų iš ne
Europos Sąjungos valstybių.

Sulaikomi bendrininkai mėgino bėgti, tačiau tarnybinis pasieniečių šuo tokį norą atėmė. Pareigūnai surado iš Baltarusijos kontrabandininkų atgabentas septynias dėžes su cigaretėmis, du dviračius su savadarbėmis bagažinėmis, pritaikytomis toms dėžėms gabenti. Atlikę E. K. asmens kratą pasieniečiai paėmė žibintuvėlį, žiūronus, radijo stotį, diržą su kabliais dėžėms nešioti. Jiedu vilkėjo žalios spalvos lietpalčiais, o į pasienio kaimą buvo atvykę senu, techniškai netvarkingu, prieš kelis mėnesius pirktu automobiliu.
 
Trečio kurso studentas A. S. ir bedarbis E.K. savo kaltę pripažįsta. Beje, pastarąjį prieš pustrečių metų Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Paskirta bausmė (bauda) 2010 m. spalio 21 d. nutartimi buvo pakeista viešaisiais darbais. Nėra duomenų, kad E. K. visuomenės labui jau būtų spėjęs neatlygintinai išdirbti 408 valandas.

Griežčiausia bausmė iš panevėžiečiams inkriminuotų nusikalstamų veikų jiems gresia už kontrabandą – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Temos: 1 Baltarusija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min