Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 25d. 10:28

Baltarusijos pasienyje įkliuvo 7 atėjūnai iš Afganistano, Pakistano bei Eritrėjos

Pasieniečiai
VSAT nuotr. / Pasieniečiai
Varėnos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams įkliuvo septyni nelegalūs migrantai. Pirminiais duomenimis, sulaikytieji yra iš Afganistano, Pakistano bei Eritrėjos.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, antradienį ryte VSAT Varėnos rinktinės Kabelių užkardos pasieniečiai ties Varėnos rajono Šklėrių kaimu pastebėjo tris įtartinus asmenis.

Nuo čia iki Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos – maždaug 3 kilometrai.

Trijulė sulaikoma nesipriešino. Netrukus paaiškėjo, kad visi vyrai neturi jokių asmens dokumentų. Vienas iš sulaikytųjų šiek tiek kalbėjo angliškai, tad pasieniečiams pavyko išsiaiškinti, kad du atėjūnai yra 29 ir 33 metų Eritrėjos piliečiai, trečiasis – 28 metų pakistanietis.

Sulaikytieji buvo pristatyti į Varėnos rinktinę, o VSAT patruliai bei kinologai su tarnybiniais šunimis patikrino Kabelių užkardos saugomą sienos ruožą. Čia nieko įtartino neaptikta, tad tuo pačiu metu buvo organizuota ir platesnė vietos apieška.

Po poros valandų patruliuojantys Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai ties Varėnos rajono Marcinkonių kaimu pastebėjo ir sulaikė dar keturis įtartinus asmenis – du vyrus, moterį ir mažametę. Porą kelioninių krepšių ir šiek tiek JAV dolerių turėję sulaikytieji laužyta rusų kalba pasieniečiams tesugebėjo paaiškinti esą Afganistano piliečiais. Suaugusiųjų amžius, pasak jų pačių, yra nuo 27 iki 42 metų.

Ketveriukė taip pat buvo pristatyta į Varėnos rinktinę.

Dėl kalbos barjero VSAT pareigūnams kol kas nepavyko tiksliai sužinoti, kaip nelegalai pasiekė Lietuvos ir Baltarusijos pasienį. Toliau aiškinamasi, kurioje vietoje užsieniečiai neteisėtai perėjo sieną į Lietuvos teritoriją.

Antradienį vakare Varėnos rajono apylinkės teismas visus septynis sulaikytuosius leido laikinai apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre, kurio pareigūnai aiškinsis nelegalų tapatybes.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

24:31
02:39
00:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min