TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusijos pasienyje sulaikyta 2,5 mln.Lt vertės rūkalų kontrabanda (nuotraukos)

Sulaikyta cigarečių kontrabanda
Muitinės nuotr. / Sulaikyta cigarečių kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos muitinės pareigūnai šeštadienio naktį (lapkričio 13 d.) Raigardo kelio poste sulaikė du krovininius vilkikus, kuriais į Lietuvą, gudriai užmaskavus, mėginta įvežti, preliminariais duomenimis, apie 700 dėžių nelegalių rūkalų. Tikslus rūkalų kiekis ir vertė bus nustatyti tik visiškai išardžius slėptuves ir iškrovus krovinį.

Dalį cigarečių mėginta įvežti paslėpus po pušų kroviniu, o maždaug 300 dėžių rūkalų slėpta specialiai kontrabandai gabenti pritaikytoje krovininėje cisternoje (joje buvo įrengti specialūs stelažai kontrabandai gabenti).

Šeštadienio naktį, apie 1 val. 20 min., Raigardo kelio poste patikrinti buvo sustabdytas krovininis vilkikas „Scania“, vairuojamas LR piliečio R.R. Vyras sakėsi vienai Klaipėdoje registruotai įmonei vežąs pjautines pušis medienos tarai gaminti.

Iš patirties žinodami, kad medienos kroviniuose neretai slepiami kontrabandiniai rūkalai, muitinės pareigūnai nusprendė detaliai patikrinti ir šią siuntą.

Netrukus paaiškėjo, kad pareigūnų įtarimai pagrįsti – pušų krovinys tebuvo maskuotė didžiulei (maždaug 200 tūkst. pakelių) cigarečių „Imperial Classic“, „Jin Ling“, „Viceroy“ kontrabandai.

Šiuo atveju muitininkai susidūrė su vienu iš standartinių prekių slėpimo būdų, vadinamaisiais karstais, kai nelegalių prekių siunta iš visų pusių viršaus ir apačios (kartais net keliais sluoksniais) apkraunama legaliomis prekėmis (dažniausiai medienos, pvz., lentų kroviniu), viduje paliekant tuščią ertmę.

Vos po dešimties minučių Raigardo poste patikrinti buvo sustabdytas kitas krovininis vilkikas – Baltarusijos Respublikos piliečio A.K. vairuojama „Volvo“ su tuščia krovinine cisterna. Tokios cisternos paprastai naudojamos gabenant chemikalų ar javų krovinius.

Tikrindami minėtą talpyklą, muitinės pareigūnai atkreipė dėmesį, kad jos angos, pro kurias paprastai pilamas krovinys, aklinai užvirintos.

Toliau tiriant cisterną jos dugne pastebėta gerai užmaskuota anga, dengiama metalo lakšto, savotiškų durelių. Pravėrus minėtą lakštą, buvo galima iš apačios patekti į cisterną. Viduje buvo įrengti specialūs stelažai cigarečių dėžėms, o pati cisterna aklinai prigrūsta kontrabandinių rūkalų „Fest“ su rusiškomis banderolėmis.

Manoma, kad cisternoje gali būti apie 300 dėžių nelegalių cigarečių. Tačiau tikslus kontrabandos kiekis, kaip ir pirmuoju atveju, bus nustatytas tik išardžius slėptuvę ir iškrovus rūkalų dėžes.

Bendra sulaikytų nelegalių rūkalų siunta gali siekti apie 2 mln. 500 tūkst. Lt.

Abiejų vilkikų vairuotojai sulaikyti dviem paroms. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėti du ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 d. (Kontrabanda).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min