TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusijos tyrėjų versija: D.Konoplianikas buvo „pakištas“ Lietuvos muitininkams

Dmitrijus Konoplianikas
Dmitrijus Konoplianikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltarusijos Tardymo komitetas, atliekantis patikrinimą dėl skandalingo įvykio, kai Tardymo komiteto Minsko valdybos viršininko Dmitrijaus Konoplianiko automobilyje, jam išvažiuojant iš Lietuvos į Baltarusiją, buvo rasta 50 „Luger“ pistoleto šovinių, linksta prie versijos, kad aukštas pareigūnas buvo „pakištas“.

Baltarusijos portalas naviny.ny praneša, kad Tardymo komitetas pirmą kartą oficialiai pripažino, kad toks įvykis buvo.

Komitetas praneša, kad rugsėjo 21 dieną Tardymo komiteto Minsko valdybos viršininkas D.Konoplianikas su žmona grįžo namo iš Vilniaus. Aukštas pareigūnas į Lietuvą važiavo turėdamas „tik turistinių tikslų“.

Tačiau prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos per nuodugnią jo visureigio „Honda CR-V“ patikrinimo procedūrą po mašinos dugnu buvo aptikta dėžutė su šoviniais.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnai pradėjo tyrimą. Agentūra „BelaPAN“ praneša, kad D.Konoplianikui ir jo žmonai „apribotas išvažiavimas iš Lietuvos, paimti jų pasai“. D.Konoplianikui ir jo žmonai pareikšti įtarimai dėl kontrabanda gabentų šaudmenų

Baltarusijos Tardymo komitetas praneša tiriantis versiją, kad D.Konoplianikas buvo sukompromituotas, galbūt dėl savo profesinės veiklos.

Baltarusijos Tardymo komitetas praneša tiriantis versiją, kad D.Konoplianikas buvo sukompromituotas, galbūt dėl savo profesinės veiklos. Pasak baltarusių tyrėjų, tai galėjo būti padaryta iš keršto arba dėl kitų motyvų.

Baltarusių tyrėjai mano, kad Lietuvos muitininkai gavo pranešimą, jog D.Konoplianiko automobilyje yra paslėptų kontrabandinių prekių. Tokią versiją esą pagrindžia faktas, kad jo automobilis buvo nuodugniai apžiūrimas, nors išvažiuojant iš Lietuvos į Baltarusiją tai daroma itin retai.

Baltarusijos tyrėjai pabrėžia, kad tuo metu, kai D.Konoplianiko automobilis stovėjo prie viešbučio, suveikė jo signalizacija. Baltarusiai atliko eksperimentą su tokiu pat automobiliu ir teigia nustatę, kad po dugnu paslėpti nedidelę dėžutę labai paprasta, tai galima padaryti mažiau nei per minutę.

Baltarusių tyrėjai tvirtina, kad D.Konoplianikas nėra medžiotojas, nesidomi ginklais, Lietuvoje neturi pažįstamų ir lankėsi joje pirmą kartą. Teigiama, kad į Vilnių jis važiavo tik turistiniais tikslais, ketino aplankyti istorinius kultūrinius objektus.

Iki Baltarusijos Tardymo komiteto įkūrimo D.Konoplianikas dirbo Baltarusijos KGB struktūrose. Tardymo komitete jos sritis buvo organizuotas nusikalstamumas ir korupcija.

„Vertinant tyrimo metu surinktus duomenis, baltarusių tyrėjai mano, kad pagrindinė versija yra nežinomų asmenų bandymas sukompromituoti D.Konoplianiką, pakišant į jo automobilį šovinius“, – teigiama Tardymo komiteto pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min