Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 16d. 10:56

​Baltarusiškos cigaretės Londono lietuviams buvo siunčiamos lenkiškų saldainių dėžėse

Saldainių pakuotėse buvo paslėptos kontrabandinės cigaretės
VTM nuotr. / Saldainių pakuotėse buvo paslėptos kontrabandinės cigaretės

Lietuvos muitininkų patikrintos saldainių dėžutės kvepėjo šokoladu, bet jose buvo cigaretės. Profesionaliai užmaskuotus siuntinius, skirtus mūsų šalies emigrantams, aptikti padėjo muitinės tarnybiniai šunys.

Savaitgalį Vilniaus pašto poste muitininkai, tikrindami atsitiktinai atrinktas pašto siuntas, aptiko nelegalius cigarečių siuntinius. Įkliuvo ir paprastai dėžėje supakuotos, ir saldainių pakuotėmis užmaskuotos baltarusiškos cigaretės.

Dvejose siuntose didelį tabako gaminių kiekį ketinta iš šalies išsiųsti nė nemėginant jų slėpti – baltarusiškomis banderolėmis pažymėti rūkalai buvo tiesiog tvarkingai supakuoti dėžėse. Kiekvienoje siuntoje rasta po 500 pakelių plonųjų „Minsk Capital“ cigarečių.

Nebuvo nė vieno saldainio, bet dėžutės kvepėjo šokoladu. Siuntiniai turėjo pasiekti Londone gyvenančius lietuvius.

Siuntų vertė – kiek daugiau kaip po 4 tūkst. litų. 

Kitų dviejų siuntų pakuotojai pasirodė išradingesni ir cigaretes supakavo į... saldainių dėžutes. Tačiau ir jiems nepavyko apgauti muitininkų. Tiesa, profesionaliai užmaskuotus siuntinius aptikti padėjo muitinės tarnybiniai šunys.

Šių siuntinių dokumentuose buvo deklaruota, kad siunčiami konditerijos gaminiai. Jų vertė esą kiek daugiau kaip 150 litų.

Praplėšus siuntų pakuotes, iš tiesų rastos dviejų rūšių lenkiškų saldainių dėžutės. Dėžutės profesionaliai įpakuotos – įvilktos į skaidrų celofaną su geltona praplėšimo juostele. Nors jose nebuvo nė vieno saldainio, dėžutės netgi kvepėjo šokoladu. Tačiau tikrasis jų turinys paaiškėjo tik jas atidarius.

Kiekvienoje siuntoje rasta po 17 vnt. saldainių dėžučių, o jose maždaug po du blokus „Minsk Superslims“ cigarečių. Iš viso 800 pakelių tabako gaminių, kurių vertė – 6 800 litų, rašoma Vilniaus teritorinės muitinės vyriausiosios inspektorės ryšiams su visuomene Gintarės Saukevičiūtės antradienį paviešintame pranešime.

Visi sulaikyti siuntiniai turėjo pasiekti Londone gyvenančius lietuvius.

Bendra keturiuose siuntiniuose buvusių cigarečių vertė 15 tūkst. litų.

Cigaretės sulaikytos, dėl įvykių atliekami tyrimai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min