Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 20d. 10:16

Baltasamanės pelkėje kontrabandininkai neteko 3 tūkst. pakelių cigarečių

Lietuvos ir Baltarusijos siena Baltasamanės pelkėje
VSAT nuotr. / Lietuvos ir Baltarusijos siena Baltasamanės pelkėje

Prie sienos su Baltarusija plytinčioje Baltasamanės pelkėje Pavoverės užkardos pasieniečiai rado beveik 3 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Įtariama, kad jomis kontrabandininkai atsikratė pabaidyti pareigūnų. Kol cigarečių dėžes pasieniečiai išnešė iš pelkės, jiems teko gerokai pasistengti.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnybos trečiadienio naktį VSAT Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai patruliavo Švenčionių rajono Akolionijos kaimo prieigose, prie pat sienos su Baltarusija. Abipus jos šioje vietoje plyti Baltasamanės pelkė. Nuo sienos į Lietuvos gilumą ji tęsiasi apie 5 km. Pelkė apaugusi neaukšta augmenija, pasitaiko ją raižančių žvėrių takelių. Orientuotis Baltasamanėje, nepasiklysti ir nenugrimzti į vandenį gali tik gerai vietovę pažįstantys asmenys. Tarp jų, pasirodo, yra ir kontrabandininkų.

Išgirdę tamsoje iš toli atskriejusį įtartiną garsą patruliuojantys pasieniečiai iš pradžių pamanė, kad pelkėje yra koks nors gyvūnas. Tačiau VSAT patruliai nusprendė detaliau patikrinti vietovę, nes ir anksčiau pasitaikydavo atvejų, kai per pelkę kontrabandininkai bandydavo iš Baltarusijos atsigabenti cigarečių.

Netrukus maždaug už puskilometrio nuo sienos linijos, sausesniame žemės lopinėlyje, pasieniečiai rado 6 polietilenu apvyniotas dėžes. Prie jų buvo pritvirtintos rankenos – kontrabandininkams taip patogiau nešti krovinį.

Manoma, kad jie metė krovinį ir tamsoje spruko pelke išgąsdinti artėjančių VSAT pėsčiųjų patrulių. Pastarieji turėjo nemažai vargo, kol dėžes iš pelkės išnešė iki tos vietos, kur galėjo privažiuoti tarnybinis visureigis. VSAT pareigūnams judant pelke ir kartu nešant rūkalų dėžes kartais tekdavo atsidurti vandenyje iki pusės.

Kai jie peršlapę išėjo į sausesnę vietą ir kartu su visureigiu atvykusiais kolegomis grįžo į užkardą, buvo suskaičiuota, kad nenustatyti asmenys Baltasamanėje likimo valiai paliko 2950 pakelių cigarečių ,,Fest” su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl akcizais apamokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Pavoverės užkardoje pradėta administracinės bylos teisena.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min