Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 25d. 10:01

Bandymas įsigyti kebabų netikrais pinigais baigėsi kaltinamųjų suolu Kaune

Arnoldas Žuras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Arnoldas Žuras

Ketvirtadienį Kauno apygardos teisme pradėta nagrinėti pinigų padirbinėjimo byla. Į teisiamųjų suolą sėdo trys kaltinamieji.

Darius Matuiza, Arturas Jasas ir Arnoldas Žuras kaltinami tuo, kad, veikdami bendrai, pagamino, laikė ir realizavo didelį kiekį netikrų pinigų. Ikiteisminio tyrimo metu tiksliai nenustatytu laikotarpiu, bet ne anksčiau kaip 2017 birželio 13 dieną, Arnoldas Žuras bute Vilniuje pasinaudojo kitam asmeniui priklausančiu spalvotu spausdintuvu. Įsigijęs specialaus popieriaus vyras atspausdino didelį kiekį Lietuvos Respublikos apyvartoje esančių pinigų – ne mažiau kaip 267 vienetus netikrų 50 eurų nominalo kupiūrų, kurių nominali vertė yra 13 300 eurų.

Dalį atspausdintų kupiūrų – 67 vienetus, A.Žuras laikė bute Vilniuje. Likusius pinigus – 200 padirbtų kupiūrų paėmė D.Matuiza su A.Jasu. Vyrai susitarė su pinigų spausdintoju, kad bandys juos realizuoti pirkdami įvairius daiktus, grąžą gaudami tikrais pinigais.

Pinigų realizuotojai įkliuvo Varėnoje, perdavę vieną kupiūrą nepilnamečiams. Šie netikrais pinigais mėgino susimokėti už kebabus. Pardavėjai netruko suprasti, kad pinigai netikri. Tuo pinigų klastotojų karjera ir baigėsi.

Ketvirtadienį byla pradėta nagrinėti Kauno apygardos teisme. Kaltinamieji nuosprendžio laukia laisvėje. Trumpai situaciją sutiko pakomentuoti vienas kaltinamųjų – A.Žuras. Jis prisipažįsta, kad spausdino pinigus, tačiau paaiškinti, kodėl tai darė negali. Pasak vyro, pinigai buvo atspausdinti paprasčiausiu spalvotu spausdintuvu iš dviejų pusių. Jie neturėjo jokių skiriamųjų ženklų, būdingų tikriems pinigams – hologramų, vandens ženklų, iškilaus paviršiaus. Todėl tikisi, kad bylą pavyks išspręsti be laisvės atėmimo bausmės.

Už šią nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min