Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 21d. 14:29

Bandymas nelegaliai naudoti elektros energiją Utenos rajono gyventojui baigėsi mirtimi

Įspėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Įspėjimas

Penktadienio vakarą Rytų skirstomųjų tinklų (RST) Utenos rajono dispečeriai, gavę policijos pranešimą ir atvykę į Vyžuonų seniūnijos Dusynų kaimą, šalia bendrovės tinklui priklausančių oro linijų atramos rado žuvusį šio kaimo gyventoją J.G.

Kaip praneša RST, apžiūrėję įvykio vietą ir šalia mirusio asmens rastus daiktus RST specialistai padarė pirmines išvadas. Manoma, jog minėtas asmuo žuvo nuo 230 V elektros energijos iškrovos bandydamas prisijungti prie 0,4 kV oro linijų ir tokiu būdu nelegaliai naudotis elektros energija savo sodyboje.

J.G. veiksmai bandant nelegaliai naudotis elektros energija buvo užfiksuoti ir anksčiau, tai galėjo turėti įtakos ir elektros energijos tiekimo sutrikimams Dusynų kaimo gyventojams.

Pasak RST Saugos ir prevencijos departamento direktoriaus Kęstučio Tubio, nemažai nelegalaus elektros vartojimo faktų byloja apie didžiulę riziką ir pavojų pirmiausia patiems asmenims, kurie įvairiais būdais bando nesąžiningai naudoti elektros energiją.

„Tikrindami elektros energijos apskaitos prietaisų, t.y. skaitiklių, rodmenis bei klientų atsiskaitymą už sunaudotą elektros energiją, mūsų bendrovės specialistai randa vis daugiau pažeidimų, kurie padaromi nepaisant pavojaus patirti mirtiną elektros energijos iškrovą, sukelti gaisrą, sužaloti aplinkinius asmenis ar sutrikdyti elektros energijos tiekimą kitiems vartotojams“, – teigia K. Tubis.

Pasak jo, tragiškas atvejis Vyžuonų seniūnijoje tik patvirtina faktą, jog ilgapirščiai nepaiso nei RST darbuotojų perspėjimų, nei įspėjamųjų ženklų, esančių prie elektros įrenginių.

K. Tubio teigimu, RST Utenos rajono elektros energijos apskaitų tikrintojai jau ne vieną kartą buvo užfiksavę J.G. bandymus įvairiais būdais naudotis elektros energija nemokant mokesčių. 2002 m. ir 2004 m. minėtam Dusynų kaimo gyventojui buvo surašyti elektros energijos vartojimo vietos apžiūros aktai, fiksuojantys panašius pažeidimus.

Šiais metais RST darbuotojai pradėjo aktyviai stebėti J.G. elektros vartojimo apskaitą, įtardami, jog jis ir vėl prijungia savo laidus prie RST oro linijų ir nelegaliai naudoja elektros energiją savo sodyboje. Įtarimų padaugėjo po RST specialistų atliktos oro linijų apžiūros, ieškant vis pasikartojančių elektros energijos tiekimo sutrikimų priežasčių Dusynų kaime.

Praėjusį penktadienį, rugsėjo 18-osios vakarą, į Dusynų kaimą atvykę RST darbuotojai šalia žuvusio J.G. rado tikriausiai jo paties sujungtus ir neizoliuotus elektros laidus, kuriuos jis bandė prijungti prie 0,4 kV oro linijų. Atliekant šiuos veiksmus J.G. patyrė 230 V elektros iškrovą ir buvo mirtinai traumuotas.

Apie įvykį birželio 18 d. policijai pranešė netoliese savo gyvulius prižiūrintis Dusynų kaimo ūkininkas. Manoma, jog tragiškas įvykis galėjo įvykti prieš keletą dienų iki ūkininko pranešimo policijai. Šiuo metu įvykį tiria Utenos policijos komisariatas bei Valstybinė energetikos inspekcija.

Per pirmąjį šių metų pusmetį RST užfiksavo 58 proc. daugiau neteisėtų elektros energijos vartojimo atvejų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Dėl šios neteisėtos veiklos bendrovė patyrė beveik 1,8 mln. litų žalos.

„Asmenys, be apskaitos naudodami elektros energiją, taip pat tie, kurie šiai veiklai sudaro sąlygas, daro nusikaltimą. Nuostolius dėl šios nusikalstamos veiklos patiria ne tik bendrovė, bet ir kiekvienas iš mūsų, nes tai gali atsiliepti galutinei elektros energijos kainai, kyla grėsmė kokybiškam elektros energijos tiekimui“, − sako Kęstutis Tubis. Tačiau, pasak jo, būtina atkreipti dėmesį, jog nesąžiningi asmenys rizikuoja savo ir aplinkinių gyvybe, nes darydami nusikaltimus nesilaiko ir saugaus elgesio su elektros įrenginiais taisyklių.

Gyventojai, pastebėję neapskaitinio elektros vartojimo atvejus, nelegalaus elektros prisijungimo faktus ar įtarimą keliančius asmenis šalia elektros įrenginių, prašomi nedelsiant pranešti RST kontaktų centro telefonu 1802 arba anoniminių pranešimų įrašymo telefonu (8 5) 2552555.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min