Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 23d. 19:30

Bandymas reketuoti Šiaulių teisėjus Alytaus kaliniams atsirūgo Panevėžyje

Kalėjimo tvora
123rf.com nuotr. / Kalėjimo tvora

Turtą prievartavusiems kaliniams skirtos laisvės atėmimo bausmės. Už turto prievartavimą iš Šiaulių apygardos teismo dviem Alytaus pataisos namų kaliniams – 12 kartų teistam Edgarui Jankūnui ir 25 kartus teistam Algirdui Karčiauskui Panevėžio apygardos teismas skyrė 7 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmes.

Bylą išnagrinėjus sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, kaltinamiesiems visiškai pripažinus kaltę, bausmės sumažintos vienu trečdaliu ir abiem skirta po 5 metus laisvės atėmimo, rašoma Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Jolitos Gudelienės parengtame pranešime.

28-erių Edgaras Jankūnas ir 24-erių Algirdas Karčiauskas buvo kaltinami tuo, kad 2016 m. birželio 29 d. iš Klaipėdos apskrities VPK areštinės parašė du laiškus Šiaulių apygardos teismui, kuriuose terorizavo šio teismo pirmininką, teisėjus ir darbuotojus, grasino juos subadyti, žiauriai nužudyti, sunkiai sutrikdyti jų sveikatą. Kad to nepadarytų, vyrai reikalavo perduoti jiems į pataisos namus vokus su pinigais – iš viso 53 tūkst. eurų.

Kaltinamųjų laiškuose buvo nurodyta, kad neįvykdžius jų nurodymų, bus pripilta gyvsidabrio Šiaulių apygardos teismo posėdžių salėje ir teismo pirmininko kabinete, o visas teismo pastatas bus užminuotas.

Panevėžio apygardos teismas, pripažinęs A.Karčiauską ir E.Jankauską kaltais dėl turto prievartavimo, kaltinamuosius išteisino dėl grasinimo nužudyti, sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, terorizavimo ir melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų, nurodęs, kad šių veikų kaip atskirų nusikaltimų jie nepadarė.

53 tūkst. eurų reikalavę kaltinamieji negavę pinigų iš tiesų grasino nužudyti bei sunkiai sutrikdyti teismo darbuotojų sveikatą, taip pat užminuoti Šiaulių apygardos teismo pastatą bei pripilti ten gyvsidabrio.

Teismas pažymėjo, kad 53 tūkst. eurų reikalavę kaltinamieji negavę pinigų iš tiesų grasino nužudyti bei sunkiai sutrikdyti teismo darbuotojų sveikatą, taip pat užminuoti Šiaulių apygardos teismo pastatą bei pripilti ten gyvsidabrio. Tačiau šiuos grasinimus teismas įvertino kaip siekį paveikti Šiaulių apygardos teismą perduoti jiems reikalaujamą turtą ir juos pripažino pavojingesnio nusikaltimo, už kurį skiriama ir žymiai griežtesnė bausmė (laisvės atėmimas iki dešimties metų), t. y. turto prievartavimo, sudėtine dalimi.

Skirdamas bausmes A.Karčiauskui ir E.Jankauskui, teismas atsižvelgė į tai, kad jie nusikaltimus padarė atlikdami laisvės atėmimo bausmes, abu yra daug kartų teisti už panašias veikas, nusikalto veikdami kaip bendrininkai.
Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min