Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Banko mokėjimo kortelių padirbinėtojai pamėgo Šiaulius

Banko mokėjimo kortelių padirbinėtojai pamėgo Šiaulius.
Policijos nuotr. / Banko mokėjimo kortelių padirbinėtojai pamėgo Šiaulius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo kovo mėnesio Šiaulius atakuoja gastrolieriai iš kitų Lietuvos miestų su padirbtomis bankų mokėjimo kortelėmis.

Kovo 16 d. buvo sulaikyti trys netikra mokėjimo kortele už prekes Šiauliuose ir kituose Lietuvos miestuose atsiskaitinėję Kauno gyventojai. Tądien Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnus pasiekė sunerimusios UAB-ės „First Date Lietuva" pranešimas, kad Šiaulių didžiųjų prekybos centrų „Akropolis", „Iki", „Norfa" parduotuvėse atsiskaitinėjama netikra mokėjimo kortele. Nuo 13.30 val. iki 15.00 val. buvo užfiksuota 12 tokių atsiskaitymo atvejų. Nustatyta, kad pirkėjai įsigijo daug įvairių maisto produktų, brangių alkoholinių gėrimų, cigarečių, sportinius batelius, marškinėlius, kurių bendra vertė siekė 5 000 litų, teigiama pranešime spaudai.

Pareigūnai išsiaiškino, kad šie asmenys važinėja automobiliu „Audi A6" ir jį nusekė iki Kauno. Prie IX-ojo forto trijų vyrų „gastrolės" buvo nutrauktos. Kratos metu buvo rasti ir automobilyje paslėpti nusikaltimo įrankiai - padirbta mokėjimo kortelė bei netikra asmens tapatybės kortelė.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad kovo 16-ąją vyrai spėjo „prasisukti" ne tik Šiauliuose. Netikrą mokėjimo kortelę jie naudojo ir atsiskaitydami už prekes Kėdainių, Raseinių, Radviliškio parduotuvėse bei Raseiniuose ir Kaune esančiose „Lukoil" degalinėse.

Gegužės 17-osios vakare „Bruklino" prekybos centre esančioje „Norfos" parduotuvėje buvo sulaikytas dar vienas kaunietis, 23 metų M. K., pasikėsinęs už prekes atsiskaityti netikra banko mokėjimo kortele. Vaikinas pareigūnams pasakojo, kad susigundė lengvu jam pasiūlytu uždarbiu ir dviejų Kauno gyventojų, kurie jį atvežė į Šiaulius, prašymu atėjo į parduotuvę pirkti cigarečių. Jis pardavėjos paprašė dėžės „Marlboro" - 500 pakelių, kurių bendra vertė 4 250 litų. Policijos pareigūnai pas sulaikytąjį rado svetimą asmens pasą su įklijuota sulaikytojo nuotrauka ir dviejų užsienio bankų mokėjimo korteles, kurios buvo netikros, tačiau jose buvo įkelti pavogti tikrų kortelių, kurių sąskaitose yra pinigų, duomenys.

Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, susiduriantys su įvairiais dokumentų padirbinėjimais, teigia, kad tokie vogti duomenys kartais įkeliami net į įvairias prekybos centrų nuolaidų korteles ar telefoninių pokalbių korteles. Todėl prekybininkams reikėtų būti labai budriems, aptarnaujant klientus, atsiskaitančius mokėjimo kortelėmis.

Šiuo metu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai tiria dar vieną tokį gastrolierių vojažą į Šiaulius. Iš UAB „First data" buvo gautas pranešimas, kad 2010-03-26 nuo 19.32 val. iki 21.09 val. įvairiose Šiaulių prekybos vietose vaikinas su mergina, pirkdami įvairias prekes, 8 kartus atsiskaitė suklastota mokėjimo kortele. Jie nuostolių padarė ir „Norfos", ir „Rimi", ir „Maximos" prekybos tinklams. Padaryta turtinė žala Šiauliuose siekia per 21 tūkstantį litų. Atvykėliai daugiausiai pirko cigaretes. Iš pradžių įsigydavo kokį drabužį ar buities reikmenį už nedidelę sumą, o įsitikinę, kad kortelę banko informacinės sistemos identifikuoja, pirkdavo cigaretes dėžėmis, kurių kaina siekdavo per 2000 litų. Yra užfiksuota, kad su šiomis padirbtomis mokėjimo kortelėmis jie nuostolių padarė ir Vilniaus, Kauno, Tauragės bei Panevėžio parduotuvėms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min