Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 14d. 10:07

Bankomatą Panevėžyje iš sienos išlupti bandę vagys sulaukė teisingumo

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Panevėžyje du jauni vyrai pripažinti kaltais dėl pasikėsinimo pagrobti bankomatą bei kitų nusikaltimų. Nors bankomato išsigabenti nepavyko, bankui padaryta beveik 10 tūkst. eurų žala, kurią priteista atlyginti nuteistiesiems.

Į Panevėžyje, Marijonų gatvėje įrengtą vieno banko bankomatą pasikėsinta 2016 metų rugsėjį. Paryčiais suveikus signalizacijai atskubėjęs apsaugos tarnybos ekipažas rado masyvų įrenginį beveik išplėštą iš pastato sienos ir parvirtusį ant šono.

Pagal paliktus pėdsakus buvo nustatyta, kad jį bandyta pavogti išdaužius sienos mūrą ir traukiant bankomatą lauk virve, tempiama automobilio, informuoja prokuratūra.

Netrukus į nusikaltimo vietą atskubėję Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai už kelių gatvių rado paliktą visureigį, kuriuo naudojosi į bankomatą nusitaikę nusikaltėliai.

Angliškos registracijos automobilyje buvo likę įrankiai, naudoti vagystės metu, o iš galinės dalies pašalintos sėdynės – pasirūpinta erdve grobiui. Įtariama, kad nusikaltimą suplanavę asmenys ketino išluptą iš sienos bankomatą išsigabenti į nuošalią vietą ir ten brautis į jo viduje esantį seifą, tačiau suveikus signalizacijai buvo priversti sprukti kėslų iki galo neįvykdę.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio AVPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Rima Matulionienė.

Prokurorės teigimu, policijos pareigūnai atliko didžiulį darbą, nustatydami įtariamuosius, kruopščiai po kruopelę rinkdami įkalčius.

Į teisiamųjų suolą dėl pasikėsinimo įvykdyti didelės vertės turto vagystę ir dėl didelės vertės turto sunaikinimo sėdo du kaltinamieji – 36 metų Biržų rajono gyventojas Justinas Vengris bei 33 metų panevėžietis Mantas Lipskis.

Pastarajam buųvo pareikšti kaltinimai ir dėl kitų nusikaltimų – viešosios tvarkos pažeidimo (muštynes prie naktinio klubo), pasipriešinimo policijos pareigūnams ir jų tarnybinio automobilio bei areštinės turto sugadinimo.

Nors kaltinamieji savo kaltę dėl bandymo pagrobti bankomatą neigė, Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai, išnagrinėję šią bylą, sausio 10 dieną abu juos pripažino kaltais.

„Netiesioginių įrodymų visuma ir aplinkybių sutapimai (teismo nustatyti tarpiniai faktai sujungti nuoseklia ir logiška grandine) duoda teismui pakankamą pagrindą padaryti išvadą, kad būtent teisiamieji, kartu kitais nenustatytais asmenimis, įvykdė šias nusikalstamas veikas“, – rašoma teismo nuosprendyje.

Anksčiau neteistam J.Vengriui teismas skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Praeityje 7 kartus teistam M.Lipskiui subendrinus skirta 3 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, atliekant ją pataisos namuose.

Teismo nuosprendžiu abu nuteistieji privalės solidariai atlyginti bankui padarytą 9 tūkst. 856 eurų. Dar beveik 1 tūkst. eurų priteista iš M.Lipskiui už suniokotą policijos turtą.

Komentarai
Temos: 1 Vagystė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:16
00:05
21:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min