TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Bankroto administratorė bus teisiama ketvirtą kartą

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl dokumentų suklastojimo pareikšti Panevėžyje gyvenančiai bankroto administratorei R. P.

Ikiteisminio tyrimo metu STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad R. P., būdama valstybės tarnautojui prilygintas asmuo – bankrutuojančių įmonių administratorė, į Nacionalinės bankroto administratorių asociacijos organizuotų seminarų dalyvių registracijos sąrašus įrašė seminaruose nedalyvavusį savo kolegą kupiškėną V. A. ir suklastojo jo parašus. Asociacijos vadovybei R. P. pateikė melagingus duomenis, kad V. A. išklausė minėtus seminarus, todėl V. A. buvo išrašyti Nacionalinės bankroto administratorių asociacijos kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai. Šiuos suklastotus pažymėjimus bankroto administratorė R. P. vėliau perdavė V. A.

R. P. į STT Panevėžio valdybos pareigūnų akiratį pateko neteisėtai padėdama savo kolegai, šiuo metu teisiamam bankroto administratoriui iš Kupiškio V. A. Pastarasis teisiamas už tai, kad žadėjo vienos įmonės savininkui aplaidžiai vykdyti bankroto administravimo procedūras: ūkinės bei finansinės veiklos patikrinimą organizuoti formaliai, o paaiškėjus padarytiems pažeidimams – į juos reikiamai nereaguoti. Už tokias paslaugas iš įmonės savininko bankroto administratorius V. A. pareikalavo 60 tūkst. litų kyšio. Iš viso bankroto administratorius V. A. 2009 m. spalio mėn. – 2010 m. liepos mėn. per 5 kartus iš įmonės savininko yra gavęs 25 000 litų. Atlikdami ikiteisminio tyrimo veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai 2010 m. liepos 28 d. sulaikė V. A., kai jis buvo paėmęs dalį reikalauto kyšio – 12 tūkst. litų.

Ikiteisminį tyrimą dėl bankroto administratorės R. P. kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Sausio 26 d. baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno miesto apylinkės teismui. Bankroto administratorei R. P. teisiamųjų suole yra tekę sėdėti ir anksčiau. Ji jau tris kartus teista dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų suklastojimo ir sukčiavimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min