Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 04 15, 15:10 Atnaujinta 2021 04 15, 17:07

Bankroto administratorei R.Trimailienei už kyšininkavimą skirta 35 tūkst. eurų bauda

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį skyrė 35 tūkst. eurų baudą dėl kyšininkavimo ir neteisėto ginklo laikymo kalta pripažintai bankroto administratorei Raisai Trimailienei.
Grynieji eurai
Asociatyvi iliustracija / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Korupcija Kyšis

Teismas taip pat uždraudė jai trejus metus dirbti su nemokumo proceso administravimu siejamą veiklą, iš R.Trimailienės konfiskuotas kratų metu rastas neteisėtai laikytas itališkas revolveris bei du šoviniai.

Į skirtą bausmę įskaičiavus dvi sulaikyme praleistas paras, galutinė bauda R. Trimailienei sumažinta iki 34,8 tūkst. eurų.

Anot Kauno apygardos prokuratūros, prokuroras Ričardas Gailevičius R.Trimailienei siekė penkerių metų ir septynių mėnesių laisvės atėmimo bausmės.

Prokuratūros teigimu, R.Gailevičius, susipažinęs nuosprendžiu, žada jį skųsti aukštesnės instancijos teismui.

„Prokuroro įsitikinimu, teismo nuosprendyje padarytos išvados dėl švelnesnės, negu numato įstatymas, bausmės paskyrimo nuteistajai, baudžiamojo poveikio priemonės netaikymo, nėra pagrįstos tiek ištirtų įrodymų prasme, tiek teisės taikymo aspektais“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Jei ši bausmė įsiteisės, bus panaikintas šioje byloje taikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas daugiau nei 560 tūkst. eurų grynųjų pinigų įvairiomis valiutomis ir apie 144 tūkst. eurų vertės nekilnojamajam turtui Lietuvoje ir užsienyje.

Pasak prokuratūros, valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras prašė teismo taikyti išplėstinį turto konfiskavimą ir valstybės naudai perduoti R.Trimailienės turėtus daugiau kaip 560 tūkst. eurų, tačiau teismas nusprendė, kad byloje nėra pakankamai įrodymų, jog šie pinigai gauti iš nusikalstamos veikos.

R.Trimailienė buvo teista už tai, kad už 14 tūkst. eurų atlygį pažadėjo bankrutuojančios įmonės buvusiam direktoriui palankiai baigti bankroto procedūrą ir dalį šio kyšio – 10 tūkst. eurų – priėmė.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Kauno apygardos prokuratūra.

Šis nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min