Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 20d. 09:31

Barcių šeimos galva: auka ar žudikas

Verslininko namas, kuriame įvyko tragedija
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Verslininko namas, kuriame įvyko tragedija

Verslininkas nusižudė pats, prieš tai nušovė žmoną ir dukrą – tokią versiją kaip realiausią Barcių šeimos byloje įvardija policijos pareigūnai. Tačiau daugelis šilutiškių netiki, kad šeimos galva galėjo ryžtis tokiam kraupiam žingsniui.

Vakar Šilutėje buvo turgaus diena. Tačiau iš kelių aplinkinių rajonų į miestelį suvažiavusiems prekybininkams ir pirkėjams labiau rūpėjo ne verslas ar pirkiniai, o tragiškas Barcių likimas. Daugelis kalbintų šilutiškių netikėjo, kad 40 metų Vinardas Barcys galėjo nušauti net savo dukrą, juoba – į galvą.

Klampino skolos?

Antradienio vakarą viename Šilutės gyvenamųjų namų aptikus tris vienos šeimos narių – 40 metų verslininko V.Barcio, jo bendraamžės žmonos Gitanos ir jų 17 metų dukters Erikos – kūnus, Šilutės apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą. Visi jie mirė nuo šautinių žaizdų galvose. Įtariama, kad šeimos nariai galėjo būti nušauti iš įvykio vietoje rasto pistoleto „Beretta". Tiriamos kelios šio tragiško įvykio versijos. Viena galimų – vyras nušovė žmoną ir dukrą, paskui nusišovė pats iš legaliai laikyto ginklo.

V.Barcys prekiavo naudotais, iš Vakarų Europos atvežtais automobiliais, o jo žmona Gitana pardavinėjo vaikiškus drabužėlius, ji Šilutėje buvo įsigijusi patalpas parduotuvei.

„Vinardas buvo tikrai geras žmogus, o mano dukra su Erika – labai geros draugės, tačiau nieko daugiau nekomentuosiu", – LŽ sakė vienas Šilutės verslininkas.

Kiti šilutiškiai kalbėjo, kad V.Barcys turėjo daug skolų, automobilių verslas nesisekė, tad vyriškiui esą „pavažiavo stogas“.

Šiemet 17 metų sulaukusi Erika buvo gabi šokėja, ji 10 metų šoko Šilutės šiuolaikinių šokių kolektyve. Suaugusiųjų grupę lankė ir jos mama Gitana.

Kiti šilutiškiai kalbėjo, kad V.Barcys turėjo daug skolų, automobilių verslas nesisekė, tad vyriškiui esą „pavažiavo stogas". Šilutės rajono policijos komisariato vadovas Stasys Mickevičius LŽ teigė, kad šiuo metu tikrinama, kokie buvo Barcių šeimos finansiniai reikalai. „Išsiuntėme paklausimus į bankus, mokesčių inspekciją, „Sodrą", kitas įstaigas, kurios gali turėti žinių apie šeimos finansus. Duomenų dar teks palaukti. Kalbas apie skolas vertiname tik kaip gandus, kuriuos reikia patikrinti", – sakė S.Mickevičius.

Su kaimynais nebendravo

Toje pačioje gatvelėje kaip ir Barcių šeima gyvenantis Bronius LŽ pasakojo su jais artimiau nesibičiuliavęs. „Pasisveikindavome, Gitana kartais ateidavo pas mus gėlių nusipirkti. Sykį pasiūliau, kad galbūt butelį išgertume, susipažintume, tačiau Vinardas atsisakė", – pasakojo vyriškis.

V.Barcys nepalaikė ryšių nė su vienu iš kaimynų. Vakarais jis grįždavo namo, automatiniai vartai užsidarydavo, ir jo niekas nebematydavo. Tačiau kaimynai tikino nepastebėję, kad Barciai pyktųsi.

Bronius prisiminė pirmadienio vakarą, kai galėjo įvykti ši kraupi tragedija, pjovęs žolę. „Nupjoviau ir prie savo tvoros, ir prie kaimyno, kad gražiau atrodytų ir piktžolės vaizdo negadintų, – pasakojo vyriškis. – Kadangi žoliapjovė garsiai „dūzgė", jokių šūvių negirdėjau. Antradienio vakarą grįžęs namo net išsigandau – pilna gatvė įvairiausių automobilių. Pamaniau, kad gaisras, tačiau dūmų nepastebėjau. Policininkas net į paties kiemą įleisti nenorėjo, liepė važiuoti toliau. Tik kai pasakiau, kad čia gyvenu, praleido", – pasakojo kaimynas.

Bronius sakė iki šiol negalįs patikėti, kad jų gatvėje įvyko tokia tragedija: „Ramybės gatvė, kurioje mes gyvename, tikrai nebeatitinka savo pavadinimo. Labiausiai neįtikima, kad Vinardas galėjo nušauti dukrą. Dar į galvą."

Vyriškis sakė su G.Barciene keletą metų kartu prekiavęs Klaipėdos turguje. Moteris pardavinėjo iš Gariūnų atsivežtus vaikiškus drabužėlius. Pasak Broniaus, ji stropiai dirbo savo darbą, nei girtuokliaudavo, kaip įpratę kai kurie turgininkai, nei kokių kavalierių pas ją ateidavo.

Žinių apie kontrabandą nėra

Kai kurie šilutiškiai šnabždėjosi, kad vien iš prekybos naudotais automobiliais V.Barcys negalėjęs susikrauti tiek turto. Barcių šeima Šilutėje buvo laikoma viena turtingiausių. Net sklido kalbų, kad V.Barcys užsiiminėjęs kontrabanda. Esą keturiasdešimtmetis verslininkas turėjęs pažinčių tarp aukšto rango teisėsaugininkų, todėl jo niekas ir nebaudę. Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas LŽ sakė, kad tokių duomenų jie neturintys. Tą patį patvirtino ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos štabo viršininkas Dmitrijus Fomkinas. „Mes tikriname tik cigarečių kontrabandą, tad apie kitas kontrabandos rūšis nieko negaliu pasakyti", – pridūrė jis.

Kai kurie šilutiškiai šnabždėjosi, kad vien iš prekybos naudotais automobiliais V.Barcys negalėjęs susikrauti tiek turto.

Generalinio policijos komisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis LŽ sakė, kad pistoletui „Beretta", iš kurio, kaip manoma, galėjo nusišauti verslininkas, leidimas buvo išduotas visai neseniai. „Tokiais atvejais labai kruopščiai patikrinamas asmuo, prašantis leisti laikyti ginklą. Radus kokių nors pažeidimų ar kilus įtarimams, leidimo V.Barcys nebūtų gavęs", – tikino pareigūnas.

Grasinimai nužudyti

Tačiau su V.Barciu vis dėlto susijusi viena nemaloni istorija. Šių metų pradžioje Šilutės policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje figūravo ir V.Barcys. Neoficialiais duomenimis, jis susipykęs su kai kuriais asmenimis, kurie taip pat gabeno panaudotus automobilius iš Vakarų Europos ir parduodavo juos Lietuvoje. Kalbama, kad kurį laiką tie žmonės buvo jo verslo partneriai. Šilutės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Maulius LŽ patvirtino, kad tyrimas tikrai pradėtas. „Negaliu atskleisti, dėl ko jie susipyko. Galiu tik pasakyti, kad, be šio verslininko, byloje figūruoja dar keletas asmenų. Jų teisinio statuso byloje taip pat pasakyti negaliu", – sakė prokuroras. Nepatvirtintais duomenimis, pareiškimas policijai buvo parašytas dėl to, kad V.Barcys grasino vieną jų nužudyti. Teigiama, jog tuomet buvo kreiptasi su prašymu paimti iš verslininko jo turimą „Berettą", tačiau prašymas buvo atmestas.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min