Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 5d. 12:21

Barnį „Facebook“ girti transliavę ir vaikams grasinę tėvai mažylius atgaus tik tuomet, jei išlips iš liūno

Incidentas Vaivadiškių kaime
Kadrai iš transliacijos / Incidentas Vaivadiškių kaime

Vasario 4-osios vakarą „Facebook“ žaibiškai ėmė sklisti vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas vienos Jonavos rajone gyvenančios šeimos konfliktas. Apsuptas dviejų mažamečių vaikų, girtas tėvas tiesiogiai transliavo, kas vyksta jų namuose. Transliacija sulaukė internautų pasipiktinimo. Į tai netruko sureaguoti ir policija. Pasirodo, šeima vaiko teisių apsaugos tarnybai – gerai žinoma.

Tiesioginė transliacija iš girtaujančios šeimos namų pradėta vykdyti sekmadienį apie 18 val. Savo mobiliuoju telefonu girtas A.Š. fiksavo, kaip jo dviejų mažamečių vaikų motina, taip pat būdama neblaivi, šaukia ant mažųjų, jog šie pasinaudojo jos telefonu, grasina už tai „duoti į galvą“, jei tik neišjungs rašyti žinutes trukdančios įsijungusios programėlės. Berniukas bando taisyti padėti, tačiau sulaukia tik dar griežtesnio žodžio. 15 minučių trukmės vaizdo įraše skamba gausybė keiksmažodžių, kuriuos girdi šalia esantys mažamečiai.

Befilmuodamas A.Š. spėja apsižodžiuoti ir su akivaizdžiai neblaivia vaikų močiute. Ant stalo – nuorūkų tuntai bei alkoholio butelis.

Befilmuodamas A.Š. spėja apsižodžiuoti ir su akivaizdžiai neblaivia vaikų močiute. Ant stalo – nuorūkų tuntai bei alkoholio butelis. Transliacijos metu, pasisodinęs sūnų ant kelių, jis ne kartą praneša, kiek žmonių šiuo metu stebi transliaciją, prašo vaiką jį apdovanoti bučiniu.

Iš buvusių sutuoktinių tarpusavio vaido galima suprasti, kad pastaruoju metu jie negyvena kartu: vyras skundžiasi, jog negali pabūti su dukra, kuri šiuo metu serga, vaikų mama guodžiasi savo motinai, jog A.Š. ją puola dėl to, jog pamatė esant su kitu vyru.

„Facebook“ patalpintas įrašas, kuris pirmadienio rytą buvo sulaukęs daugiau kaip 324 tūkst. peržiūrų bei per 3 300 pasidalijimų, sukėlė didžiulį internautų pasipiktinimą. Ne vienas jų komentaruose liepė A.Š. baigti filmuoti ir skubiau išgabenti vaikus iš tų namų.

Pranešimų apie nederamą elgesį su mažamečiais sulaukė ir Kauno apskrities policija, kuri į tai sureagavo nedelsiant. Nustatę vietą, kurioje girtaujama prie mažamečių, galimai naudojamas psichologinis smurtas, Jonavos rajone esančiame Vaivadiškių kaime pareigūnai sulaikė ir į komisariatą pristatė 1983 m. gimusį vaikų tėvą (nustatytas 2,66 prom. girtumas) bei 1989 m. gimusią motiną (nustatytas 2,84 prom. girtumas). Pirmadienį apie vidurdienį jie vis dar laiką leido komisariate.

Šeima specialistams žinoma

Vaikai sekmadienio vakarą nuvežti į gydymo įstaigą, apie įvykį informuoti Jonavos vaiko teisių apsaugos specialistai. Pirmadienio rytą 15min pakalbino Jonavos rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėją Elegijų Laimikį. Šis patikino, jog vaizdo įraše užfiksuota šeima tarnybai yra žinoma.

„Vaizdo įrašui atsidūrus internete, buvo sureaguota. Vaikai paimti iš šeimos. Patikrinus jų sveikatą, jie buvo perduoti giminaičiams iš tėvo pusės, gyvenantiems ne tame pačiame rajone. Ar mažamečių tėvas ir motina susituokę? Pavardės vienodos. Matyt, šeima.

Mūsų tarnybai ji buvo žinoma. Migruojanti: gyveno tai Jonavoje, tai Kėdainiuose, vėliau vėl grįžo į Jonavos rajoną. Pirmą kartą mūsų akiratin ji pakliuvo 2016 m. Buvo stebima šeima, o nuo 2017 m. gruodžio jau įrašyta į probleminių šeimų sąrašą. Jau ir anksčiau užfiksuota vaikų, kurie nėra sulaukę dešimties metų amžiaus, nepriežiūra“, – paaiškino E.Laimikis.

Vaikai iš šeimos paimami pirmą kartą. Paleisti iš policijos komisariato tėvai bus įpareigoti tvarkytis savo gyvenimą. Jei tai darys, dės pastangas pasitaisyti, mažyliai bus grąžinti į namus.

Pasak jo, vaikai iš šeimos paimami pirmą kartą. Paleisti iš policijos komisariato tėvai bus įpareigoti tvarkytis savo gyvenimą. Jei tai darys, dės pastangas pasitaisyti, mažyliai bus grąžinti į namus, jei ne – vaikai liks vaiko teisių apsaugos tarnybos žinioje.

„Vieniems tėvams pakanka kelių dienų, kad susiprastų, o kitiems ir metų neužtenka. Tuomet kreipiamės į teismą dėl teisių apribojimo. Vadovaujantis naujuoju kodeksu, daug greičiau dabar jau galime kreiptis į teismą.

Apie smurtą šioje šeimoje duomenų neturime. Per tris artimiausias dienas surinksime visą reikiamą informaciją ir išspręsime globos klausimą: jei vaikai bus paimami iš šeimos, jie keliaus pas globėjus, giminaičius ar į vaikų globos instituciją“, – patikino Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas.

Paklaustas, ar šis vaikų nepriežiūros atvejis, palyginus su kitais – itin rimtas, E.Laimikis pabrėžė, jog tėvams išėjus iš areštinės, vaikai jiems tikrai nebus grąžinti.

„Jei vadinamas tėtis filmuoja, tą patį mato ir nieko nedaro, ir tai galbūt yra ne pirmas kartas, jis niekuo nesiskiria nuo psichologiškai smurtaujančios mamos. Nesuprantami man ir pranešėjai, komentatoriai. Žmonės mato vaizdo įrašą ir komentuoja. Reikia pranešti policijai pirmiausia, o ne žinutes siuntinėti, komentuoti. Yra piliečio pareiga. Ar daug pranešimų sulaukiau? Atsidariau dabar paštą – prisiųsta laiškų. Bet mes juk galime pamatyti tuos laiškus tik ryte atėję į darbą. O jei matai ką tik paleistą transliaciją internete vakare, jei kyla abejonių dėl vaiko saugumo, turi iškart pranešti policijai“, – pabrėžė vedėjas.

Jo žiniomis, vaizdo įraše regimi mažamečiai gyvena kartu su mama ir močiute. Tėvas gyvena atskirai. Jo „Facebook“ profilyje kaip gyvenamoji vieta nurodyta Jonava.

Jonavos rajonas – specifinis

Šiuo metu Jonavos rajone yra apie 180 socialinės rizikos šeimų. Šis skaičius kasmet išlieka stabilus – problemiškų šeimų nemažėja.

Jonavos rajono savivaldybės nuotr./Elegijus Laimikis
Jonavos rajono savivaldybės nuotr./Elegijus Laimikis

„Jonavos rajonas yra specifinis. Čia yra daugiau socialinės rizikos šeimų nei bet kur kitur Kauno apskrityje, gal net Lietuvoje. Kodėl? Reikia prisiminti, kas vyko prieš 15-20 metų, kai daugybė socialinės rizikos šeimų kėlėsi ar buvo iškeldintos iš didmiesčių į Jonavą dėl pigesnio gyvenamojo ploto čia. Jei kitose seniūnijose yra po 9-12 socialinės rizikos šeimų, tai Rukloje tokių turime 49. Viską pasako skaičiai“, – kalbėjo E.Laimikis.

Šįkart šių neprižiūrėtų vaikų tėvams išsisukti tik su administracinėmis nuobaudomis nepavyks. Dėl sekmadienio vakaro incidento pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 140 str. 3 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas mažamečiui). Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Kaip 15min informavo Kauno apskrities policija, anksčiau šie sekmadienį sulaikyti asmenys – vaikų tėvas ir motina, ne kartą bausti administracine tvarka dėl vaikų nepriežiūros. Policijai buvę sutuoktiniai žinomi nuo 2016 m. Šiuo metu jie jau yra išsiskyrę.

„Dėl „Facebook“ pasirodžiusio vaizdo įrašo sulaukėme šešių pilietiškų asmenų pranešimų. Pirmas pranešimas gautas apie 19.03 val.“, – informavo Kauno apskrities policijos atstovė Justina Kazragytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Žemaitė iš Plungės savo laimę rado didžiausiame Europos uoste

Popiežiaus vizitas Aktualu

Diakonas D.Chmieliauskas: popiežius Pranciškus atsigavo bendraudamas su paprastais žmonėmis

Aktualu

Vilnius kaip Gailestingumo miestas: pasaulis tai žino, tik patiems lietuviams reikia suvokti

Sportas

Diržų kolekcija lieka Londone: prakirsta nosimi A.Joshua sudorojo rusą A.Povetkiną

Aktualu

Prie Panevėžio su BMW vertėsi „klevo lapas“ – nušlavė stotelę ir rėžėsi į medį

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kauno Santakoje popiežiaus mišių išvakarėse renkasi tikintieji

Stiprus vėjas talžo regatos jūroje dalyvius: sraigtasparnis ieško dingusio tėvo ir sūnaus, gelbėja įgulas

Aktualu

Selemonas Paltanavičius: esame viena labiausiai grybaujančių Europos tautų

Sportas

Barselonos ekipą įveikęs „Real“ kyla į Ispanijos čempionato viršūnę

Vienos iš labiausiai jaudinančių vizito akimirkų: popiežius Pranciškus aplankė hospisą

Gyvenimas

Kas nutinka, jei neleidžiate savo smegenims pailsėti

Lietuvių įspūdžiai po susitikimo su popiežiumi: „Fantastika!“

Verslas

Vagiančius siuntinių išvežiotojus „Amazon“ nusprendė gaudyti tuščiomis dėžėmis

Sportas

„Bayern“ Vokietijoje toliau nestabdo: pratęsė „Schalke“ agoniją

Vardai

Renata Norvilė į grožio renginį atvyko su dukra Vanesa: „Vaikų nesustabdysi – dažosi nuo 12-os“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kelionė su popiežiumi: susitikimas gali atimti kalbos dovaną ir pačiam kalbiausiam reporteriui

24sek

Š.Jasikevičius po pirmosios pergalės – apie klaidas, energiją ir naujokus

Gyvenimas

Įspūdinga „Moschino“ nuotaka – G.Hadid pasipuošė vestuvine suknele su skraidančiais drugeliais

Aktualu

Popiežius Pranciškus: Gailestingumo Motina kužda kiekvienam į ausį: „Ieškok savo brolio“

24sek

Su vėjeliu: „Žalgiris“ triuškinančia pergale pradėjo LKL pirmenybes

Naujienos

Aktualu

Žemaitė iš Plungės savo laimę rado didžiausiame Europos uoste

Popiežiaus vizitas Aktualu

Diakonas D.Chmieliauskas: popiežius Pranciškus atsigavo bendraudamas su paprastais žmonėmis

Aktualu

Vilnius kaip Gailestingumo miestas: pasaulis tai žino, tik patiems lietuviams reikia suvokti

Sportas

Diržų kolekcija lieka Londone: prakirsta nosimi A.Joshua sudorojo rusą A.Povetkiną

Aktualu

Prie Panevėžio su BMW vertėsi „klevo lapas“ – nušlavė stotelę ir rėžėsi į medį

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Aktualu

Pirmoji popiežiaus diena: penkios įsimintiniausios citatos

Aktualu

Iš Lietuvos ir Vatikano diplomatinių santykių istorijos. Dovana popiežiui Pijui XI

Verslas

Penkis šimtukus gavęs abiturientas dabar minta korepetitoriaus duona ir apie emigraciją negalvoja

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Pranciškus Lietuvos jaunimui: negražus gyvenimas stovint prieš veidrodį

Aktualu

Popiežius ir vėl nustebino: netikėtai išėjo pasisveikinti su susirinkusiaisiais

Vardai

Julia Roberts išnuomoja namą Malibu: pas žvaigždę gyventi galima už 10,5 tūkst. dolerių per mėnesį

Gyvenimas

Garsus treneris R.Neverdauskas miestą iškeitė į kaimą, o kartingus – į alpakas

Aktualu

Sukčių laiškai „iš Nyderlandų“: Kauno įmonės reikalaujama sumokėti už KET pažeidimą

Pasaulis kišenėje

Kroatijos pakrantės subtilybės: nuostabu, bet netikėkit, kad čia rojus žemėje

Vardai

Popiežiaus Pranciškaus sutiktuvėse – ir žinomi žmonės: „Negalėjome praleisti istorinio įvykio“

15min recenzija Kultūra

Filmas „Knygynas“: popierinė istorija su iliustracijomis

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Kam skamba Pranciškaus buon pranzo – skanių pietų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kauno Santakoje popiežiaus mišių išvakarėse renkasi tikintieji

Stiprus vėjas talžo regatos jūroje dalyvius: sraigtasparnis ieško dingusio tėvo ir sūnaus, gelbėja įgulas

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min