TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Baudžiamoji atsakomybė Panevėžio teisėjams – dėl 3 butelių viskio, padangų ir suklastoto nedarbingumo pažymėjimo

Algimantas Valantinas Seimo paprašė teisėsaugai atiduoti tris parlamentarus.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas parlamentarams atskleidė, kad teisėjus įklampino trys viskio buteliai ir padangos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas antradienį Seimo paprašė sutikimo baudžiamojon atsakomybėn patraukti du Panevėžio apygardos teismo teisėjus – civilinių bylų skyriaus teisėją Rimantą Savicką bei baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Arnoldą Šukaitį.

Pasak prokuroro, ikiteisminio tyrimo metu teisėjams pateikti kaltinimai dėl kyšio paėmimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi bei dokumento klastojimo.

Dėl Rimanto Savicko bei jam padėjusio Arnoldo Šukaičio veiksmų didelės žalos patyrė valstybė, nes buvo pažemintas teisminės valdžios autoritetas ir diskredituotas Lietuvos teisėjų vardas, – sakė Algimantas Valantinas.Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad R.Savickas 2008 m. lapkričio 6 dieną kreipėsi į Panevėžio miesto poliklinikos bendrosios praktikos gydytoją, kad ši išduotų jokia liga nesergančiai J.S. nedarbingumo pažymėjimą. Gydytoja, tenkindama teisėjo prašymą, suklastojo tikrą dokumentą – įrašė tikrovės neatitinkančius duomenis apie J.S. ligos faktą ir diagnozę. Nedarbingumo lpažymėjimas galiojo nuo 2008 lapkričio 6 iki lapkričio 12 dienos.

Taip pat R.Savickui pateikti įtarimai kyšio ėmimu. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, teisėjas iš bankroto administratorės I.K. praėjusių metų spalį priėmė apie 60 litų vertės butelį viskio bei maisto produktų, kurių vertė per 30 litų, o lapkritį – apie 100 litų vertės butelį viskio. Gruodžio mėnesį iš tos pačios administratorės I.K. per teisėją Arnoldą Šukaitį priėmė 135 litų vertės viskio butelį.

„Dėl šių R.Savicko bei jam padėjusio A.Šukaičio veiksmų didelės žalos patyrė valstybė, nes buvo pažemintas teisminės valdžios autoritetas ir diskredituotas Lietuvos teisėjų vardas“, – Seimui aiškino generalinis prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai taip pat nustatė, kad praėjusių metų lapkritį ir gruodį iš bankroto administratoriaus Algio Kleivos Savickas ir Šukaitis priemė 4990 litų vertės automobilių padangas, kurios buvo sumontuotos šių teisėjų medžioklei naudojamiems automobiliams. A.Kleiva buvo paskirtas bankroto administratoriumi R.Savicko nagrinėjamose bylose.

„Šiandien sprendžiamas klausimas sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Kalbėti apie įtarimus dar yra anksti“, – išėjęs iš Seimo posėdžių salės, su žiniasklaida A.Valantinas bendravo atsargiai. Tačiau, jo teigimu, jokie ikiteisminiai tyrimai nepradedami be pagrindo.

Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją iš 10 parlamentarų, kurie spręs, ar panaikinti šiems teisėjams teisinę neliečiamybę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min