Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 7d. 09:57

Baudžiamoji byla dėl Šiaulių arenos perduota teismui

Šiaulių arena
BFL/Redo Vilimo nuotr. / Šiaulių arena

Baigta ir Šiaulių apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla dėl piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo, Šiaulių miesto savivaldybei sudarant ir vykdant Koncesijos sutartį dėl Aukštabalio multifunkcinio komplekso (Šiaulių arenos) eksploatavimo. Į teisiamųjų suolą sodinami du buvę Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriai Genadijus Mikšys ir Vladas Damulevičius bei viešosios įstaigos „Pramogų sala“ vadovas Gintaras Radavičius.

Šioje baudžiamojoje byloje buvęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Genadijus Mikšys bei viešosios įstaigos „Pramogų sala“ (specialiai įsteigtos vykdyti ūkinę komercinę veiklą, susijusią su Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimu ir Koncesijos sutarties įsipareigojimų vykdymu) steigėjas, dalininkas ir generalinis direktorius Gintaras Radavičius yra kaltinami piktnaudžiavimu. Įtarimai dėl netinkamo pareigų atlikimo pareikšti ir kitam buvusiam Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriui Vladui Damulevičiui.

BFL nuotr./Vladas Damulevičius
BFL nuotr./Vladas Damulevičius

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad tuometinis Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius G.Mikšys, pakeitus Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimo koncesijos suteikimo sutarties vieno punkto formuluotę, kuria buvo pakeista koncesijos mokesčio mokėjimo tvarka, viršydamas įgaliojimus, 2006 m. birželio 8 d. be Šiaulių miesto tarybos pritarimo, vienašališkai pasirašė šią sutartį su VšĮ „Pramogų sala“.

STT Šiaulių valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad netinkamai savo veiklą vykdė ir Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimo koncesijos suteikimo sutarties vykdymo priežiūros komisija (toliau – Komisija), privalėjusi kiekvienais koncesinės veiklos metais iš naujo apsvarstyti koncesijos mokestį, tačiau to nedariusi.

Todėl dėl netinkamo pareigų atlikimo yra kaltinamas šios Komisijos pirmininku 2008-2013 metais buvęs, tuometinis Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius V.Damulevičius Tyrimo metu gauti duomenys taip pat leidžia pagrįstai įtarti, kad VšĮ „Pramogų sala“ generalinis direktorius G.Radavičius, būdamas ir vienu iš Komisijos narių, piktnaudžiavo tarnyba siekdamas sau, savo šeimos nariams ir kitiems asmenims turtinės ir kitokios asmeninės naudos, neracionaliai tvarkė įstaigos turtą – kai kurioms įmonėms, kurių akcininku yra pats G.Radavičius ir kitas VšĮ „Pramogų sala“ dalininkas, sudarė palankesnes nuomos sąlygas, nustatydamas mažesnį mokestį nei kitiems nuomininkams, nesilaikydamas ekonominio efektyvumo reikalavimų iš jų pirko prekes ir paslaugas, reikalingas Aukštabalio multifunkcinio komplekso pastato įrengimui bei investicijom, įdarbino savo sūnų ir iš jo nuomojo įstaigai automobilį.

"Šiaulių" arenos valdytojas Gintaras Radavičius (su pilku švarku) stebi rungtynes.

Nustatyta, kad dėl tokių V.Damulevičiaus ir G.Radavičiaus veiksmų Šiaulių miesto savivaldybė nepagrįstai sumokėjo VšĮ „Pramogų sala“ daugiau nei 1,9 milijono litų didesnį koncesijos mokestį, pažymima Šiaulių apygardos prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovų penktadienį paviešintame pranešime.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat nustatyta, kad VšĮ „Pramogų sala“ generalinis direktorius G.Radavičius, piktnaudžiaudamas tarnyba, gautas pajamas (įskaitant Savivaldybės mokamą koncesijos mokestį) iš ūkinės komercinės veiklos, susijusias su Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimu, panaudojo ne viešiems interesams (visuomenės poreikiams) tenkinti, o be Šiaulių miesto savivaldybės sutikimo, kaip to reikalauja Koncesijos sutartis, investavo banke „Snoras“, sudarydamas vertybinių popierių pirkimo sutartis, o šiam bankui bankrutavus, VšĮ „Pramogų sala“ patyrė beveik 220 tūkstančių litų nuostolį, taip padarant žalą ir Šiaulių miesto savivaldybei.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, jį organizavo ir vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min