Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baudžiamosios atsakomybės sulauks plėšimą suplanavę ir įvykdę nepilnamečiai

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Keturi nepilnamečiai pasvaliečiai, pagrobę šratinį revolverį ir mobiliojo ryšio telefoną, sulauks baudžiamosios atsakomybės – Pasvalio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Aurelijus Navickas baudžiamąją bylą dėl plėšimo jau perdavė rajono apylinkės teismui.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai gegužės pradžioje vienas šešiolikmetis, gyvenantis Joniškėlio miestelyje, sumanęs imituoto užpuolimo metu atimti šratinį revolverį iš norėjusio jį parduoti asmens, kartu su vienu metais vyresniu bendramoksliu ir dviem bendraamžiais pasvaliečiais bendrininkais atsiviliojo nukentėjusįjį prie seno pastato Palėvenės gatvėje Pasvalyje. Golfo lazdomis apsiginklavusių jaunuolių grasinimai ir panaudotas fizinis smurtas privertė nukentėjusįjį atiduoti užpuolikams ginklą ir mobiliojo ryšio telefoną.

„Siekimas įgyti svetimą turtą ir jį panaudoti savo reikmėms sugundo ne vieną nepilnametį, dažnai nepagalvojantį, kad už tai gali grėsti baudžiamoji atsakomybė. Šioje byloje būtų galima konstatuoti sudėtinį bendrininkavimą. Nepilnamečiai, veikę kaip bendrininkų grupė, suplanavo nusikalstamas veikas, paskirstė užduotis, taigi veikė ne spontaniškai, o tai atskleidžia naujas ir pavojingas visuomenei nepilnamečių nusikalstamumo tendencijas. Ypač apmaudu, kad tokias nusikalstamas veikas planavo ir įvykdė moksleiviai. Tai rodo, kad šeimose ir mokyklose reikia daugiau kalbėti apie įstatymų pažeidimus ir baudžiamąją atsakomybę“,- teigia Pasvalio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Aurelijus Navickas.

Prokuroras Aurelijus Navickas šioje nepilnamečių padarytoje nusikalstamoje veikoje nustatė požymius nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl plėšimo. Tačiau, pasak prokuroro, nepilnamečiai baudžiami atsižvelgiant į aplinkybes, nurodytas Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl bausmės skyrimo nepilnamečiui ypatumų. Šioje byloje kaltinamųjų baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstamos veikos padarytos su bendrininkų grupe.

Įtariamiesiems paskirtos dvi kardomosios priemonės – nepilnamečio atidavimas prižiūrėti ir  rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Įstatymas tiems, kas panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti arba kitaip atimdamas galimybę nukentėjusiam asmeniui priešintis pagrobė svetimą turtą, numato laisvės atėmimo bausmę iki šešerių arba net dešimties metų.

Teismas nepilnamečiui bausmę skiria vadovaudamasis bendrais bausmių skyrimo pagrindais ir atsižvelgdamas į aplinkybes, numatytas Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl bausmės skyrimo nepilnamečiui ypatumų.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai su apylinkių kolegomis pernai perdavė nagrinėti teismui 285 baudžiamąsias bylas, kuriose įtariamieji buvo nepilnamečiai, tarp jų – 32 tokios bylos buvo perduotos pasvaliečių prokurorų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min