Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bausmė už mirtimi pasibaigusią egzekuciją Rudelių kaimo palaukėje – po šešerių metų

Antrankiai
„Photos.com“ nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už našlaičio samdinio mirtimi prieš šešerius metus pasibaigusią keršto egzekuciją Rokiškio rajono Rudelių kaimo palaukėje jos organizatorė rokiškietė A.B. neteko laisvės septyneriems metams, egzekucijos vykdytojas L.Č. – dešimčiai metų ir trims mėnesiams. Tokį sprendimą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą priėmė apygardos teismas.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos pranešime, bylos duomenimis, prieš šešerius metus birželio 25 d. vakare du vyriškiai V.Š. ir L.Č., sukurstyti A.B. sumušti necenzūriniais žodžiais ją įžeidusį asmenį, automobiliu nuvyko pas nukentėjusįjį, atsigabeno jį į Rokiškio rajono Jūžintų seniūnijos Rudelių kaimo palaukę ir sumušė. Rugpjūčio 16 d. nuo patirtų sužalojimų vaikinas mirė ligoninėje.

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorų pernai lapkričio mėnesį perduotoje nagrinėti teismui baudžiamojoje byloje nusikalstamų veikų padarymu buvo kaltinami kaip bendrininkų grupė veikę trys Rokiškio miesto gyventojai – 28 metų A.B., 30 metų L.Č. ir 45 metų V.Š. Trečiasis kaltinamasis V.Š., pristigus jo dalyvavimą egzekucijoje patvirtinančių įrodymų, buvo išteisintas, tačiau prokurorai ketina dėl jo išteisinimo rašyti apeliacinį skundą.

Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Romualdas Valiulis teigia, kad bausmė dėl prieš šešerius metus padarytų smurtinių veikų, atėmusių žmogui gyvybę, skelbiama tik dabar, nes bylos perdavimas teismui užtruko dėl pasislėpusio vieno įtariamojo. Tačiau ir po kelerių metų nusikaltimo vykdytojui ir jo organizatorei išvengti bausmės nepavyko.

Įtariamasis L.Č. buvo sulaikytas prieš šešerius metus ir suimtas, vėliau, suėmimą pakeitus į namų areštą, jis pradingo. 2008 metų spalio 17 d. buvo paskelbta įtariamojo paieška. 2010 metų rugsėjo 29 d. iš užsienio pargabentam L.Č. vėl nustatyta kardomoji priemonė – suėmimas.

Ikiteisminį tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorai, jį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai.

Įstatymas tam, kas tyčia nužudė kitą asmenį, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 7 iki 15 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min