Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 5d. 21:00

Bausmė žmogų perėjoje suvažinėjusiam vairuotojui: 30 000 litų ieškinys ir draudimas vairuoti tik 12 mėnesių

„VW Golf“ mirtinai partrenkė pėsčiąjį
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: pavojai pėsčiųjų tyko net perėjose.

Trakuose nuteistas pėsčiąjį Elektrėnuose mirtinai sužalojęs vairuotojas Edvinas Janavičius. Teismas nurodė kaltininkui sumokėti žuvusiojo artimiesiems kuklią kompensaciją, trumpam uždraudė vairuoti, o realų laisvės atėmimą pakeitė lygtiniu.

Trakų rajono apylinkės teismas 2014 m. vasario 3 d. paskelbė nuosprendį, kuriuo Edviną Janavičių pripažino kaltu pažeidus kelių eismo taisykles, dėl ko įvyko eismo įvykis ir žuvo žmogus.

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad E.Janavičius 2011 m. lapkričio 21 d., Elektrėnuose, Elektrinės gatvėje, ties prekybos centru „Maxima“, vairuodamas automobilį prieš nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nesulėtinęs greičio, kitam automobiliui važiuojančiam ta pačia kryptimi sustojus, nesustojo ir neįsitikino, kad pėsčiųjų perėjoje nėra pėsčiojo, nepraleido į pėsčiųjų perėją įėjusio A.K. ir jį partrenkė. Pėsčiasis dėl patirtų sužalojimų 2011 m. lapkričio 25 d. mirė.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į kaltinamojo asmenybę, jo padarytos nusikalstamos veikos sunkumą ir į tai, kad E.Janavičius savo kaltę pripažino visiškai ir gailėjosi dėl įvykdyto nusikaltimo.

E.Janavičiui teismas skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, bausmės vykdymą atidedant 3 metams, uždraudė metus vairuoti transporto priemones ir priteisė iš jo po 30 000 litų nuketėjusiosioms D.K. ir M.K. neturtinei žalai atlyginti.

Teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, pažymima Trakų rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėjos, atstovės spaudai Irmos Sanvaitytės trečiadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min