TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Bausmės sulaukė sumanęs kumščiais paauklėti nepilnametį

Kumštis
Photos.com nuotr. / Kumštis
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokurorų prašymu, Panevėžio rajono Smilgių seniūnijos Perekšlių kaimo šventės metu sumanęs kumščiais paauklėti pas močiutę paviešėti atvykusį nepilnametį 34 metų to paties kaimo gyventojas R.J. už viešosios tvarkos pažeidimą sulaukė bausmės – pustrečių metų laisvės atėmimo, nes Panevėžio miesto apylinkės teismas prie vienerių metų, paskirtų už šį nusikaltimą, pridėjo anksčiau neatliktos bausmės dalį.

„Prieš nepilnametį moksleivį viešoje vietoje panaudotas fizinis smurtas vertinamas kaip visuomenės rimties sutrikdymas, nes nusikalstama veika buvo padaryta šventės metu, prie mokyklos esančioje aikštelėje, kurioje buvo daug jaunimo. Visi aplinkiniai dėl tokio įžūlaus elgesio ir smurto panaudojimo pasijuto pažeminti ir šokiruoti, o nuo fizinio smurto išpuolio nukentėjusį, sumuštą nepilnametį brolis parvežė į namus. Už panašaus pobūdžio dalykus anksčiau du kartus teistas kaltinamasis nusikalstamą veiką prieš nepilnametį padarė bausmės vykdymo atidėjimo metu, todėl teismas, pripažinęs, kad veika yra kvalifikuota teisingai, paskyrė realią laisvės atėmimo bausmę“,- teigė valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusi Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Sigita Bieliauskaitė, besispecializuojanti nepilnamečių justicijos srityje.

Kaip rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, pernai birželio 19 d. vakare Panevėžio rajono Smilgių seniūnijos Perekšlių kaimo šventės metu R.J., du kartus kumščiu trenkęs į veidą ir šiais smūgiais parbloškęs nepilnametį ant žemės, padarė nežymų sveikatos sutrikdymą, taip pat jis tokiu įžūliu elgesiu pademonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką.

Įstatymas tam, kas viešoje vietoje įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, numato laisvės atėmimo bausmę iki dvejų metų.

Nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojantis Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ignas Raila teigia, kad kartu su apylinkių prokurorais siekiama užtikrinti vaikų interesų apsaugą ir aktyviai vykdyti nuo smurto nukentėjusiųjų vaikų teisių ir teisėtų interesų gynimą – pernai Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su rajonų apylinkių kolegomis perdavė nagrinėti teismams 94 bylas, kuriose smurtą patyrė vaikai, tarp jų – 87 bylas dėl prieš vaikus panaudoto fizinio smurto.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min