Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Be pastogės po viską sunaikinusio gaisro likusiai šiauliečių šeimai į pagalbą suskubo draugai

20140130_000741
20140130_000741
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiauliuose savaitės viduryje kilęs gaisras be pastogės ir visų namų apyvokos daiktų paliko penkis žmones – namo šeimininkę, jos sūnų bei dukrą su šeima. Po gaisro visi išsiskirstė gyventi pas artimus žmones, o neabejingi draugai padeda, kuo tik gali.

Ugnis pagailėjo tik gyvybių

Ketvirtadienio naktį mediniame name kilo gaisras, kurį pirmas pastebėjo šeimininkės sūnus Justinas Gedvilas. Jis prieš pat vidurnaktį nusprendė nueiti į virtuvę pakurti krosnies.

VIDEO: Gaisras Šiauliuose

Ugnis išplito taip greitai, kad Justinas vos spėjo pažadinti savo mamą ir jos draugą. Išeiti pro duris jau nebuvo galimybių. Mamos draugas rankomis išgrūdo langą. Susipjaustė rankas, tačiau visi gyvi išėjo iš degančio namo.

Draugai skambina ir klausia, kuo galėtų padėti. Jie supranta, kad iš tiesų likome be nieko. Statyti gyvenimą teks iš naujo, – sako jauna mama.

Name gyveno ir Justino sesuo Marytė, jos vyras Erikas bei penkių mėnesių jų sūnus Edvinas. Tą dieną šeima viešėjo kaime.

Medinis namas sudegė iki pamatų. Liepsnos pasiglemžė visus daiktus, dokumentus ir šalia namo stovėjusį mamos automobilį. Jauna šeima išsaugojo tik tai, ką tuo metu vilkėjo ir ką turėjo piniginėje, o name buvę žmonės liko tik su naktiniais.

Viskas nuo pradžių

Gaisras namą nuniokoja jau ne pirmą kartą. Degė prieš dešimtmetį, tačiau pusę namo pavyko išsaugoti. Namą atstatė Justino ir Marytės tėvas, kurį liga jau pasiglemžė iš šio pasaulio.

Kartu gyvenę žmonės dėl gaisro turėjo išsiskirti. Jauna šeima šiuo metu prisiglaudė Kelmės rajone – pas Eriko tėvus. Justinas – pas gimines, o mama prisiglaudė draugo būste.

Erikas Šiauliuose dirba naktinį darbą, iš kurio jis planuoja išeiti. Jam nepavyks važinėti į darbą apie 70 kilometrų. Vyras planuoja kuo greičiau išsilaikyti CE kategorijos vairavimo teises ir pradėti dirbti tolimųjų reisų vairuotoju.

Šeima neplanuoja gyventi pas Eriko tėvus ir tikisi, kad greitu laiku Šiauliuose išsinuomos butą arba gaus socialinį būstą.

Draugai neabejingi

Draugai ir kaimynai, vos sužinoję apie nelaimę, suskubo padėti. Kas namų apyvokos daiktais, o kas drabužiais. Jų reikia ne tik vaikui, bet ir suaugusiems. Draugai „Facebook“ tinkle dalijasi 15min.lt nuoroda apie gaisrą ir prašo kuo nors padėti nelaimės ištiktiesiems. Nurodo Justino arba Marytės asmenines sąskaitas. Per porą dienų pavyko rasti nemažai drabužėlių vaikui ir vaikišką lovytę, įvairių būtiniausių daiktų.

„Draugai skambina ir klausia, kuo galėtų padėti. Jie supranta, kad iš tiesų likome be nieko. Statyti gyvenimą teks iš naujo“, – sako jauna mama.

Marytė negali išvardinti, kokių daiktų dabar jai labiausiai reikėtų, o piniginė auka padėtų greičiau atsitiesti: „Mes dabar neturime kur gyventi ir kur dėti dovanotų daiktų, todėl piniginė auka būtų priimtiniausia.“

Šiaulių moterų „Lions“ klubas planuoja kitos savaitės pradžioje skubiai įkurti fondą, į kurio sąskaitą būtų galima aukoti nukentėjusiai šeimai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min